Turto draudimo informacija

Būsto (pastatų) draudimas

Tai Jūsų buto, namo, kotedžo, sodybos ar sodo namelio draudimas, atlyginantis žalą, kurią sukėlė gamtinės jėgos, ugnis, vanduo ar tretieji asmenys. Žalą pagal būsto draudimo polisą draudimo bendrovės Jums atlygins tuo atveju, jei apgadintas šia turtas: sienos, stogas, langai, stacionari šildymo ar elektros įranga. Nepamirškite, kad perkant būsto draudimą ne visuomet verta rinktis mažiausią kainą, todėl sprendimą rekomenduojame priimti tik palyginus draudimo bendrovių sąlygas arba pasitarus su mūsų brokeriais draudimo telefonu 19944.

Draudimo suma – tai pastato nauja atkuriamoji vertė, kurios turėtų užtekti visiškai atstatyti pastatą, taip pat įskaičiuojant ir šalutines išlaidas (pvz., planavimo, žalos vietos tvarkymo). Ji nustatoma 1 kv.m. atkuriamąją vertę (kuri nustatoma pagal rinkoje vyraujančias kainas) padauginus iš bendro ploto. Draudimo suma nurodoma draudimo polise.

Sužinokite draudimo įmoką

Vidaus turto draudimas

Tai kilnojamo turto, esančio būsto ar pagalbinių patalpų viduje, draudimas, atlyginantis žalą, padarytą baldams, buitinei, garso ir vaizdo technikai, drabužiams (kailiniams ir pan.), papuošalams (aukso ir sidabro dirbiniams, brangakmeniams). Atlyginama žala gali būti sukelta: gamtinių jėgų, ugnies, vandens (užliejimo, vandentiekio ar šilumos tinklų avarijos), vagystės (įsilaužimo, apiplėšimo, vandalizmo), apiplėšimo gatvėje (namų turtui priklausančių daiktų atėmimas panaudojus jėgą už draudimo vietos ribų), stiklo dūžis (pastato vidinis įstiklinimas, baldų stiklai); papildomos rizikos paketai (viešbučio išlaidos dėl draudžiamojo įvykio, dviračio vagystė, ir kita). Rinkdamiesi vidaus turto draudimą būtinai palyginkite, kokią draudimo apsaugą siūlo skirtingos draudimo bendrovės. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokie apribojimai taikomi draudimo išmokoms pagal skirtingas daiktų kategorijas.

Draudimo suma yra prilyginama kainai, už kurią turto netekęs asmuo galėtų įsigyti analogišką turėtajam naują turtą. Siekiant paprastinti draudimo procedūrą, draudimo suma paprastai skaičiuojama bendrąjį būsto plotą padauginant iš tam tikros sumos, kuria įvertintas vienas kvadratinis metras. Tokiu atveju nereikia sudaryti namų turto daiktų sąrašo, ir apdraustais yra laikomi visi įvykio metu namuose buvę daiktai.

Civilinė atsakomybė

Civilinės atsakomybės draudimas Jus, kaip būsto savininką, saugos atsitikus žalai, kurią sukėlėte tretiesiems asmenims, jų turtui, sveikatai ar net gyvybei. Pavyzdžiui, trūkus vamzdžiui Jūsų bute ir vandeniui užliejus kaimyninį butą arba kilus gaisrui Jūsų name, kai žiežirba uždegė ir pagalbinį kaimyno pastatą išlaidas nuo Jūsų nelaimės nukentėjusiems asmenims atlygins draudimo bendrovė. Šis draudimas paprastai kainuoja nuo 8 iki 29 €, tačiau apsaugo nuo daugelio galimų nemalonumų.
© Aon Baltic. Visos teisės saugomos. Privatumas. Naudojimosi taisyklės. Partnerystės projektai. Draudimo skaičiuoklė. Kasko draudimas. Slapukų nuostatos . Poliso nutraukimas. Liikluskindlustus. Octa kalkulators. Автоцивілка онлайн.