Apie transporto draudimą

Kas yra vairuotojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas?

Tai yra draudimo rūšis, kuri užtikrina, kad dėl Jūsų kaltės įvykus avarijai bus atlyginta kitų asmenų sveikatai ar turtui padaryta žala.

Kas yra žalioji kortelė? Kada ji reikalinga? Kiek ji kainuoja?

Tai tarptautinis transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimas, kuris reikalingas vykstant į užsienio valstybes, nepriklausančias Europos ekonominei erdvei (EEE) (išskyrus Šveicariją - joje žalioji kortelė nebūtina). EEE valstybėse ir Šveicarijoje nebūtina turėti žaliosios kortelės. Vis dėlto šis dokumentas tebėra geriausiai žinomas užsienio valstybių pareigūnams. Turėdami žaliąją kortelę, Jus išvengsite nereikalingų ginčų ir nesusipratimų, ypač jei nemokate valstybės, į kurią vykstate, kalbos. Žalioji kortelė išduodama nemokamai kartu su sudaryta transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įprastine sutartimi. Nuo 2020 m. liepos 1 dienos visų šalies draudimo bendrovių išduodamos žaliosios korteles galioja ir atspausdintos ant balto popieriaus lapo.

Kodėl reikia nurodyti, ar vairuos kiti asmenys?

Jeigu automobilį vairuos asmuo, jaunesnis nei automobilio savininkas arba turintis mažesnį vairavimo stažą ir tai nebus nurodyta draudimo polise, atsitikus kelių eismo įvykiui, jei jo kaltininku bus pripažintas minėtas asmuo, draudimo kompanijos turės teisę iš transporto priemonės savininko išsireikalauti išmokėtą išmoką ar jos dalį.

Ar mano vairavimo stažas turi įtakos draudimo įmokai?

Taip. Tačiau tai yra tik vienas iš veiksnių, turinčių įtakos draudimo įmokos dydžiui. Taip pat atsižvelgiama į vairuotojo amžių, drausmingumą, automobilio tipą, techninius parametrus, registracijos vietą. Įmokos dydžiui įtakos turi ir kitų vairuotojų, teisėtai besinaudojančių automobiliu, amžius ir vairavimo stažas.

Ar galiu nutraukti galiojančią civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartį? Ar galiu susigrąžinti pinigus?

Taip. Draudimo sutartį galite nutraukti, tačiau draudimo bendrovė iš grąžinamos nepanaudotos įmokos dalies gali išskaičiuoti administravimo mokestį. Jeigu nepanaudotą draudimo įmokos likutį panaudosite kitai draudimo sutarčiai su ta pačia draudimo bendrove apmokėti, administracinis mokestis nebus išskaičiuojamas.

Ar galima laikinai sustabdyti vairuotojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo poliso galiojimą?

Taip, galima. Privalomąjį automobilių draudimą galima sustabdyti ne trumpesniam, nei 1 mėnesio, bet ne ilgesniam, nei 12 mėnesių laikotarpiui.

Ar galioja el. paštu atsiųstas draudimo polisas?

Taip. Naudojantis automobiliu tik Lietuvos teritorijoje, el. paštu atsiųstas polisas teisiškai pripažįstamas galiojančiu.

Ar draudimas man atlygins avarijoje patirtus nuostolius, jeigu būsiu pripažintas avarijos kaltininku?

Vairuotojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas nuostolius po eismo įvykio atlygina tik nukentėjusiai šaliai. Avarijos kaltininkui nuostolius gali atlyginti turimas Kasko draudimas.

Kas yra kasko draudimas?

Apsidraudus kasko (casco) draudimu, bus atlyginta žala, padaryta Jūsų automobiliui. Dažniausiai patiriama žala dėl avarijos, stichinių nelaimių (audros, potvynio, liūties, krušos, žaibo smūgio), vagystės, vandalizmo, gaisro. Kartu su kasko draudimu galima pasirinkti papildomus draudimus: vairuotojo ir keleivių draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, techninės pagalbos kelyje draudimą ir kitus.

Kaip galiu apsidrausti kasko draudimu?

draudimas.lt svetainėje galite užsisakyti kasko draudimo pasiūlymą ir mes Jums atsiųsime jį el.paštu. Tai galite padaryti pasirinkę pildyti automobilio draudimo užsakymą.

Padariau avariją. Kur kreiptis dėl žalos užregistravimo?

Kai įsigysite draudimo polisą portale draudimas.lt, Jūsų polise bus pažymėti duomenys apie arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos esančius žalos reguliavimo centrus, kontaktiniai telefonai, kiti reikiami duomenys ir informacija. Draudimo bendrovių kontaktinę informaciją taip pat rasite čia.

Kodėl šiais metais vairuotojų privalomojo draudimo kaina man pasikeitė?

Vairuotojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įmoka galėjo pasikeisti dėl kelių priežasčių:
- buvote eismo įvykio kaltininkas;
- pakeitėte automobilį;
- Jūsų automobilį šiais metais vairuos ir kiti vairuotojai;
- dėl pasikeitusių draudimo įmokų bendroje draudimo rinkoje.

Kaip galiu apsidrausti kasko draudimu?

draudimas.lt svetainėje išsirinkite kasko pasiūlymą ir atlikite užsakymą pagal prašomus duomenis. Polisas bus paruoštas per 4 darbo valandas po to, kai gausime Jūsų apmokėjimą bei el. paštu info@draudimas.lt gavę transporto priemonės nuotraukas pagal nustatytas fotografavimo instrukcijas.

Kodėl reikia fotografuoti transporto priemonę draudžiantis kasko draudimu?

Automobilio fotografavimas būtinas, kad sumažinti piktnaudžiavimų dėl ne poliso metu įvykusių įvykių nuostolių atlyginimo. Taip pat tai padeda išvengti nenumatytų ginčų su draudimo kompanija, jeigu iškyla įtarimai dėl galimų automobilio pažeidimų prieš sudarant kasko draudimo sutartį.

Kaip nufotografuoti transporto priemonę draudžiant kasko draudimu?

Fotografuoti būtina pagal draudimo kompanijų keliamus reikalavimus, kad skirtingose nuotraukose matytųsi tiek automobilio išorė, tiek ir vidus. Susipažinkite su fotografavimo instrukcijas bei nuotraukas atsiųskite mums el. paštu info@draudimas.lt
Grįžti į viršų
Neradote atsakymo į savo klausimą? Parašykite mums info@draudimas.lt
© Aon Baltic. Visos teisės saugomos. Privatumas. Naudojimosi taisyklės. Partnerystės projektai. Draudimo skaičiuoklė. Kasko draudimas. Slapukų nuostatos . Poliso nutraukimas. Liikluskindlustus. Octa kalkulators. Автоцивілка онлайн.