Europos sveikatos draudimo kortelė

Kas yra Europos sveikatos draudimo kortelė?
Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) – tai nemokama ligonių kasų išduota draudimo kortelė, kurios dėka jos turėtojui, susižalojus bet kurioje ES šalyje, EEE šalyse narėse ir Šveicarijoje būtinoji medicininė pagalba suteikiama nemokamai. Tačiau turint tik tokią kortelę, draudimo apsaugos apimtis yra mažesnė. Keliaujantiems į užsienį, turintiems ESDK ir norintiems būti maksimaliai ramiems dėl savo sveikatos bei išvengti papildomų išlaidų, niekas negarantuotų, kad sveikatos sutrikimo metu nepatirsite minimalesnių ar didesnių išlaidų, kurios gali siekti ne vieną tūkstantį litų. Todėl, net turintiems ESDK, rekomenduojame įsigyti papildomą kelionių draudimą, į kurį visada įeina medicininių išlaidų draudimas. Taigi, Europos sveikatos draudimo kortelė NĖRA kelionės draudimo alternatyva. Šios kortelės turėtojams privačios sveikatos priežiūros paslaugos, atgalinio skrydžio į jūsų šalį bilietas, prarastas ar pavogtas turtas nekompensuojamas. Be to, šios kortelės turėtojų gydymo išlaidos nepadengiamos ir tuo atveju, jei jie išvyksta būtent gydytis.

Kaip šia kortele naudotis?
Parodę Europos sveikatos draudimo kortelę būsite gydomi tokiomis pat sąlygomis ir už tokią pačią kainą (kai kuriose šalyse nemokamai), kaip toje šalyje apdrausti piliečiai.

Turėkite omenyje, kad kiekvienos šalies sveikatos priežiūros sistema kitokia. Paslaugos, kurios Lietuvoje teikiamos nemokamai, kitoje šalyje gali būti mokamos. Kortelės turėtojo gydymas kompensuojamas tik gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su regionine šalies ligonių kasa. Kai kuriose valstybėse tik nedaugelis gydymo įstaigų yra sudariusios sutartis su regionine ligonių kasa, tad jose gydymas yra mokamas arba tenka vykti ieškoti kitos gydymo įstaigos.

Kortelės išdavimo tvarka
Europos sveikatos draudimo kortelė gali būti išduota kiekvienam asmeniui, apdraustam pagal bet kurios Europos Sąjungos valstybės narės ir Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos bei Šveicarijos įstatymus numatytą socialinės apsaugos sistemą. Kiekvienas keliaujančios šeimos narys turi turėti savo kortelę. Teisę gauti kortelę taip pat turi teisėtai Europos Sąjungoje gyvenantys ES nepriklausančių šalių piliečiai, apdrausti pagal valstybės socialinės apsaugos sistemą.

Europos sveikatos draudimo kortelę išduoda teritorinės ligonių kasos arba jų atstovai savivaldybėse. Kortelė išduodama užpildžius Prašymo išduoti kortelę blanką. Užpildytą prašymą teritorinei ligonių kasai galite pateikti asmeniškai ar per įgaliotąjį asmenį, paštu, faksu, internetu bei elektroniniu paštu.

Kortelę paruošia ir išduoda ta teritorinė ligonių kasa, kuriai pateikiamas prašymas. Kortelė išduodama ar pakeičiama nemokamai ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Daugiau informacijos apie ESDK ir jos išdavimą galite rasti čia.

© Aon Baltic. Visos teisės saugomos. Privatumas. Naudojimosi taisyklės. Partnerystės projektai. Draudimo skaičiuoklė. Kasko draudimas. Slapukų nuostatos . Poliso nutraukimas. Liikluskindlustus. Octa kalkulators. Автоцивілка онлайн.