Straipsnio nuotrauka 2022-01-20

Ar jūsų katė saugi jūsų namuose?

Jei ruošiatės įsigyti katę arba jei jau turite tokią augintinę namuose, verta apžiūrėti savo būstą ir įsitikinti, kad jame nėra pavojų. Kartais prireikia vos kelių pokyčių, kad jūsų namai taptų saugia jūsų katės tvirtove.

Katės ir aukštis

Įprasta manyti, kad katės nebijo aukščio ir šokdamos iš aukštai visuomet nusileidžia ant savo keturių pėdučių, tačiau tai nebūtinai tiesa. Katės, ypač jaunos, užsižiūrėjusios į paukščiuką ar vabaliuką, gali prarasti pusiausvyrą ir nespėti saugiai nušokti. Jei namuose yra balkonas, verta uždėti tinklelį, kad katė neiškristų arba nepalikti savo augintinės be priežiūros. Beje, reikėtų atkreipti dėmesį ir į pravirus langus, ypač jei jie atverčiami, nes katės, norėdamos išlįsti į lauką, gali užstrigti. Palikdami augintinę namuose, nepamirškite uždaryti langų.

Katės ir augalai

Kai kurie augalai žalingi katėms ir gali sukelti apsinuodijimą, virškinimo ar neurologinius sutrikimus bei stipriai dirginti. Difenbachija, amarilis, fikusas, rododendras, azalija, lelija – tai tik keletas augalų, kurie gali būti toksiški keturkojams. Iš viso tokių augalų yra daugiau nei penkiasdešimt, todėl vertėtų augalus namuose laikyti ten, kur katė jų nepasiektų. Nepamirškite, kad katėms reikalinga žolė, todėl pasirūpinkite, kad augintinė visada galėtų jos pakramtyti. 

Katės ir nuodingos medžiagos

Katėms kenksmingi gali būti ne tik augalai, bet ir įvairios valymo priemonės, chemikalai, įskaitant priemones vabzdžiams naikinti bei nuodus pelėms ir žiurkėms. Visa tai turi būti laikoma augintiniams visiškai nepasiekiamoje vietoje. Vaistai taip pat turi būti laikomi saugiai, todėl nereikėtų jų palikti ant stalo ar bet kurioje katei pasiekiamoje vietoje. Mūsų maistas – šokoladas, svogūnai, alkoholis ar kava – gali būti pavojingi augintiniams, todėl stenkitės, kad jūsų naminis gyvūnas jų nepasiektų.

Katės ir elektra

Katėms patinka žaisti ir įvairūs laidai namuose jas ypač domina. Dažniausiai jos mėgsta kramtyti laidus, o tai gali baigtis elektros šoku. Prieš apgyvendinant katę namuose, reikėtų laidus paslėpti arba uždėti apsaugas. Tiek dujinės, tiek elektrinės viryklės irgi gali kelti pavojų katėms, todėl stebėkite, kad jūsų augintinė neprisiartintų per daug arti, kad nenudegtų.

Katės ir žaislai

Katės – žaismingi gyvūnai, todėl nuolat žaidžia su įvairiais daiktais. Figūrėlės, gumytės, sąvaržėlės, smeigtukai neturėtų tapti katės žaisliukais, nes juos galima netyčia praryti. Žiemos švenčių laikotarpiu reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį, kad augintiniai nežaistų su kalėdiniais papuošimais, nes juos prarijus gali pasireikšti žarnyno nepraeinamumas.

Katės namuose gali tapti puikiomis kompanjonėmis, todėl verta skirti šiek tiek laiko ir dėmesio, kad įsitikintume, jog jūsų būtas yra saugi vieta jūsų augintiniams.

Jei norite išvengti netikėtumų augintiniui sunegalavus, galite pasinaudoti augintinio draudimu. Draudimas padengs išlaidas katei netikėtai susirgus ar patyrus traumą, o jūs galėsite ramiai ja rūpintis.