5 patarimai, kad kelionė automobiliu su šunimi būti saugi
Kelionės automobiliu jau tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. O jei namuose gyvena šuo, neabejotina, kad jis bus dažnas pakeleivis, tiek važiuojant pas veterinarą, tiek ir leidžiantis į ilgesnes keliones. Keliavimas automobiliu augintiniui bus sklandesnis, jei įsiklausysite į šiuos pagrindinius patarimus.
1. Pirma ir pagrindinė taisyklė – pasirūpinti tinkamomis priemonėmis šuns saugumo užtikrinimui kelionės metu. Didesni šunys turi būti vežami ant galinės sėdynės pritvirtinti specialiomis petnešomis ir saugos diržais. Narvas bagažinėje taip pat gali užtikrinti saugų gabenimą. Jis turi būti gerai pritvirtintas, kad nejudėtų stabdant automobilį. Net ir narve šuo privalo būti prisegtas petnešomis ir saugos diržu. Vežant mažesnius šunis, užtenka transportavimo dėžę pritvirtinti saugos diržu.
2. Keliaujant vasarą per karščius, reikia ypatingai stebėti šuns būklę automobilyje. Idealu būtų kelionę planuoti anksti ryte arba vakare, tačiau, jei tai nepavyksta, reikia pasirūpinti apsauga nuo saulės ant automobilio langų, įjungti oro kondicionierių arba šiek tiek praverti langą. Jei vėsinimui naudojamas oro kondicionierius, verta atsiminti, kad automobilio priekyje būna vėsiau, nei gale, todėl reikėtų nukreipti oro sroves link galinių sėdynių. Svarbu, kad jos nebūtų nukreiptos tiesiai į šunį, nes tai gali jį susargdinti.
3. Kad šuo mašinoje neperkaistų, reikia užtikrinti, jog nuolat būtų dubenėlis su šviežiu vandeniu, nes tai padeda atsivėsinti. Šiuo atveju, labai praverčia neslystantys ir neišsipilantys kelioniniai dubenėliai. Taip pat reikia nepamiršti reguliarių sustojimų, kad šuo galėtų pabėgioti ir atlikti gamtinius reikalus. Lauke tvyrant karščiui jokiu būdu negalima palikti šuns automobilyje net ir trumpam, nes tai gyvūnui gali būti pražūtinga.
4. Jei šunį pykina kelionės metu, veterinaras gali išrašyti specialių vaistų, kurie padės to išvengti. Be to, patartina šuns nešerti bent porą valandų iki kelionės.
5. Galiausiai, kad ir kaip smagu gali būti šuniui važiuoti iškišus galvą pro automobilio langą, ypač karštą vasaros dieną, tai gali liūdnai baigtis. Kad kelionė neprailgtų, geriau augintiniui duoti žaislą.
Jei norite išvengti netikėtumų ne tik kelionės metu, bet ir augintiniui sunegalavus, galite pasinaudoti augintinio draudimu. Draudimas padengs išlaidas šuniui netikėtai susirgus ar patyrus traumą. Daugiau informacijos rasite čia.