Straipsnio nuotrauka 2014-03-04

Žiemą traumos - slidinėjant, vasarą - paslystant

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA dviejų metų statistika atskleidė, kad šaltuoju sezonu lietuviai slidinėjimo kurortuose patiria 60 procentų daugiau traumų nei atostogaudami egzotiškose šiltosiose šalyse.

„Kartu su „Spinter Tyrimai“ esame atlikę apklausą, kuri atskleidė jog esant galimybei, daugiau nei pusė lietuvių žiemą mieliau atostogautų šiltosiose užsienio šalyse, o tik dešimtadalis šalies gyventojų rinktųsi kalnus ir mėgautųsi žiemos sporto pramogomis. Natūralu, kad išryškėja tendencija - keliaudami į šiltuosius kraštus tautiečiai įprastai draudžiasi tik kelionių draudimu, o keliaudami slidinėti papildomai įsigyja ir nelaimingų atsitikimų draudimą. Nors statistiškai įvykių kalnuose nutinka mažiau, nei egzotiškose šalyse, tačiau jų pasekmės būna kur kas liūdnesnės. Daugiausia patirtų traumų žiemos kurortuose registruota Austrijoje bei Italijoje, kiek mažiau - Čekijos Respublikoje bei Slovakijoje. Dažniausiai patiriami riešo lūžiai, raiščių patempimai, sumušimai, išnirimai, smegenų sutrenkimai. Kalnuose pasitaiko ir žymiai sunkesnių traumų, jų pasekmėms likviduoti kartais prireikia net ir sraigtasparnio, kad nukentėjusįjį saugiai nugabenti į gydymo įstaigą. Tokia pirmoji pagalba neturint draudimo nukentėjusiajam gali kainuoti ir keliasdešimt tūkstančių litų“, - teigia ne gyvybės draudimo bendrovės BTA asmens draudimo specialistas Ronaldas Grizickas.

„Pastebėjome, kad šiltuose kraštuose, tokiuose kaip lietuvaičių pamėgtas Egiptas, Graikija ar Turkija, nelaimingi atsitikimai dažnai įvyksta, kai šokdami į baseiną, mūsų poilsiautojai paslysta ant slidžių grindų ir krenta, o taip pat, kai lipdami iš baseino susižaloja į aštrius jo kraštus. Visa laimė, kad dažniausiai tai būna lengvi sužalojimai, kuriems pirmoji medicinos pagalba apsiriboja tvarsčiu, galūnės imobilizacija ir nuskausminamaisiais vaistais, o tokios pagalbos kaštai tesiekia kelis šimtus litų. Dauguma nukentėjusiųjų - vaikai ir jaunimas iki 35 metų,“ – sako R. Grizickas.

Šią žiemą nelaimingų atsitikimų bei kelionių draudimo įvykių žaloms kompensuoti jau skirta daugiau kaip 27 tūkt. litų žiemos kurortuose ir 71 tūkstantis litų šiltuose kraštuose.

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA praėjusius metus užbaigė antros vietos pozicijoje Lietuvos rinkoje. Pernai bendrovė pasirašė beveik 187 milijonus litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. BTA draudimo portfelyje daugiausiai augo kasko draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje - bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.).

BTA informacija