Straipsnio nuotrauka 2013-10-30

Žiemą padaugėja vaikų traumų skaičius

Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pastebi, kad žiemos sezono metu vaikai traumų ir kaulų lūžių patiria trečdaliu daugiau. Reaguodama į tokią statistiką, bendrovė suteikė galimybę visiems norintiems nemokamai apdrausti savo vaikus nuo kaulų lūžių žiemos sezono metu. Vaikai iki 18 metų amžiaus apdraudžiami 10 tūkst. litų draudimo suma.

„Gruodžio ir sausio mėnesiai yra vaikų traumų pikai. Todėl norime suteikti tėvams galimybę nemokamai apsaugoti ir apdrausti vaikus, kad, nelaimės atveju, išmoką būtų galima skirti vaiko gydymui, vaistams arba tiesiog padovanoti jų trokštamą daiktą suteikiant gerų emocijų po patirto išgyvenimo“, – sakė Jonas Stasinas, „Lietuvos draudimo“ Asmens žalų skyriaus vadovas.

Dažniausios traumos šaltuoju periodu yra patiriamos ne tik vaikams žaidžiant, bet ir mėgaujantis žiemos malonumais – slidinėjimu, čiuožimu nuo kalnų su rogėmis ar kita įranga, čiuožinėjimu. Taip pat pasitaiko ir susižalojimų einant slidžiais nepabarstytais takais ar laiptais. Daugiausia atvejų fiksuojama, kai vaikai patiria rankų kaulų įskilimus ar lūžius, neretai lūžta kojos, kiek rečiau – patiriami kitų kaulų lūžiai.

Pasak Jono Stasino, tėvams, norintiems nemokamai žiemos sezono metu apdrausti savo vaikus, užpildžius interneto tinklalapyje www.ldvaikudraudimas.lt pateiktą formą, el. paštu bus išsiųstas draudimo sertifikatas, su kuriuo, įvykus nelaimei, reikėtų kreiptis į draudimo bendrovę išmokos. Draudimas galioja iki pavasario – kovo 1 dienos, bet kurioje pasaulio šalyje.

Daugiausia – kaulų lūžių

Remiantis „Lietuvos draudimo“ statistika, daugiau nei pusė visų vaikų patiriamų traumų yra kaulų lūžiai, išnirimai (57 proc.). Trečdaliu atvejų sužalojami minkštieji audiniai. Centrinės nervų sistemos sužalojimus patiria 4 proc., pilvo ertmės organų traumas – 3 proc. nelaimingų atsitikimų draudimu apdraustų nepilnamečių. „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad vaikui patyrus kaulų lūžį, vidutinė išmoka siekia 356 litus. Įprastai vaiko draudimas nuo kaulų lūžių kainuoja 28 litus metams, o ir nuo kitų nelaimingų atsitikimų, ligų - 120 litų metams.

Dažniausiai nuo nelaimingų atsitikimų nukenčia trylikamečiai berniukai ir 11 metų mergaitės. Apskritai, berniukai traumas patiria net du kartus dažniau nei mergaitės. Tai susiję su berniukų judrumu, rizikingesniais žaidimais, aktyviu laisvalaikiu.

Šiuolaikiniai vaikai – silpnesni

Pasak Antakalnio poliklinikos Vaikų ortopedijos traumatologijos centro skyriaus vedėjos Birutės Bernadišienės, šiuolaikiniai vaikai yra silpnesni nei prieš 20-30 metų. „Dabartinių vaikų raumenų tonusas yra žemas, nes jie daug sėdi. Todėl vaikams ir paaugliams visada rekomenduoju stiprinti kaulus ir vartoti kalcį su vitaminu D. Kai trūksta šio vitamino sutrinka kaulų mineralizacija, dėl to suminkštėja kaulų struktūra. Be to, labai svarbu, kad vaikai kuo daugiau judėtų“, – patarė B. Bernadišienė.

Pasak jos, gydytojai pastebi tris vaikų traumų sezonus. Daugiausiai traumų įvyksta šaltuoju metų laikotarpiu: gruodžio – sausio mėnesiais. Žiemą dažniausiai lūžta riešas – vaikas paslysta, krenta ir tiesia rankytę. Toks lūžis būna tipinėje vietoje – apatinio dilbio trečdalyje. Antrasis traumų pakilimas pastebimas balandžio – gegužės mėnesiais, kai atšyla oras ir vaikai išbėga į kiemus žaisti, o dūkdami su draugais pamiršta saugotis. Trečioji traumų banga įvyksta rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, kai vaikai sugrįžta iš vasaros atostogų. B. Bernadišienės teigimu, dažniausiai vaikai patiria įvairių galūnių lūžius: pėdų, plaštakų, padikaulių, delnakaulių.

Vaikų nelaimingų atsitikimų draudimą galite užsakyti čia.

Lietuvos draudimo informacija