Straipsnio nuotrauka 2017-11-17

Žiema – dar vienas iššūkis vairuotojams

Atrodo tik prasidėjo ruduo ir pasipylė daugiau pėsčiųjų į gatves, tačiau netruko ateiti ir žiemos sezonas. Vairuotojai jau pasikeitė padangas ir pasiruošė artėjančiam šaltajam sezonui, o ne už ilgo pasitiksime ir kalendorinę žiemą. Tad klausimas vairuotojams: ar esate pasiruošę pirmajam sniegui?

Remiantis BTA draudimo bendrovės duomenimis, spalio ir lapkričio mėnesių sandūroje dažniausiai fiksuojami itin staigūs avaringumo rodiklių pokyčiai. Kaip rodo BTA draudimo bendrovės statistika - jeigu dieną iškrito net ir nedidelis kiekis kritulių, o temperatūra nukrito žemiau 2°C – avaringumas pakyla net 50 procentų.
„Greitai keičiantis oro sąlygoms itin išryškėja tai, kad vairuotojai prie pokyčių persiorientuoja ne iš karto, o įvertinti vairavimo sąlygas jiems dar kurį laiką būna sunku.

Visiems, kurie klausia, kaip saugiai vairuoti per šlapdribą ar sniegą, visada sakau, kad svarbiausia – išvengti ekstremalių situacijų, tuomet ir sukti galvos kaip elgtis, kai mašina slysta, tiesiog nereikės“ – pastebi geriausiu Lietuvos vairuotoju 2017 metais išrinktas ir draudimo bendrovės BTA Klientų aptarnavimo departamento direktoriumi dirbantis Kęstutis Taškūnas.

Vis dėlto, pirmosiomis dienomis, kai sulaukiame šlapdribos ar sniego, retas vairuotojas, kuris sumažina greitį ar stengiasi vairuoti atsargiai po rudens sezono. Dažniausiai pamirštama laikytis saugaus atstumo, netinkamai įvertinamos kelio sąlygos, pervertinamos savo paties, kaip vairuotojo, galimybės.

Kaip sako K. Taškūnas: „Norint vairuoti saugiai, būtina vairuoti ramiai ir tolygiai tiek vasarą, tiek žiemą. Tačiau žiemą staigių manevrų kaina gali būti itin didelė. Dažnai sakau, kad žiemą vairo judesiai turi būti kaip valso žingsniai – tolygūs ir ramūs. Su vairu būtina elgtis ramiai. Jei laikotės pirmų dviejų taisyklių – saugaus atstumo ir greičio – staigių judesių žiemą kelyje tikėtina jums ir neprireiks“. Taigi, tam kad galėtumėte laikytis anksčiau minėtų taisyklių, turite vairuoti ne tik saugiai, bet ir techniškai tvarkingą transporto priemonę su kokybiškomis padangomis. O iškritus pirmajam sniegui, būti kantriam ir tolerantiškam kitų eismo dalyvių atžvilgiu.
Na, o tiems, kuriems ši žiema už vairo pirmoji, patariame stengtis savo įgūdžius ugdyti pamažu. „Vairavimo įgūdžiai tobulinami tik vairuojant, kito būdo suprasti, ką reiškia vairuoti žiemą, nėra. Tačiau naujai iškeptiems vairuotojams labai rekomenduoju bent pirmą savaitę neskubėti riedėti į gatves. Palikite automobilius ramybėje, palaukite, kol nurims chaosas, kol kiti vairuotojai persiorientuos prie žiemiško vairavimo stiliaus ir tada išvažiuokite. Tiesa, pirmieji išvažiavimai galėtų būti ir ne piko metu, savaitgaliais, kai eismas ramesnis“, – sako K. Taškūnas. 

Todėl primename, visada laikykitės kelių eismo taisyklių, saugokite save ir kitus eismo dalyvius nuo galimų nelaimingų atsitikimų ir iškritus pirmajam sniegui būkite vienas kitam supratingesni. Vairuokite saugiai savo transporto priemonę ir atėjus šaltam sezonui pasirūpinkite tinkamomis padangomis, technine automobilio būkle bei draudimu.

BTA informacija