Straipsnio nuotrauka 2014-07-29

Vienas namuose: vaikų atostogas žymi nesėkmės virtuvėje ir šuoliai nuo laiptų

Ilgai vaikų lauktos vasaros atostogos – tai dar vienas galvos skausmas jų dirbantiems tėvams, kur ir su kuo palikti savo atžalas. Tėvelių rūpestis vaikais šiltuoju metų sezonu ne iš piršto laužtas – 2013 m. per tris vasaros mėnesius vien Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje užfiksavo apie 10 proc. daugiau nepilnamečių traumų nei pavasarį ir net 20 proc. daugiau nei rudenį. Vien per pirmąjį šių metų vasaros mėnesį į nelaimingus atsitikimus pakliuvo apie 100 nepilnamečių.

Nors mažamečius vaikus tėvai dažniausiai palieka su auklėmis arba močiutėmis, pasitaiko, kad mamai ar tėčiui tenka anksčiau išbėgti į darbą ir pusvalandžiui ar daugiau vaiką namuose palikti be priežiūros. Nutinka, kad net ir trumpam vieni pasilikę vaikai iš pirmo žvilgsnio saugioje namų aplinkoje patiria skaudžių traumų. Vienas iš tokių atvejų nutiko, kai vaikas sugalvojo pats pasidaryti sau pusryčius ir nusidegino karšta keptuve“, – pasakoja „ERGO Insurance“ žalų administravimo direktorius Baltijos šalyse Audrius Pilčicas.

Pasak jo, tėveliai turėtų maksimaliai mažinti tą laiką, kurį maži vaikai būna vieni namuose, o jei taip nutinka, reikia jį iš karto įspėti, pamokyti būti atsargesniu ir ramiai laukti sugrįžtančių globėjų.

Šiek tiek mažiau dėmesio reikalauja vyresnių klasių mokiniai, kuriuos atostogų metu tėvai palieka vienus namuose ar išleidžia žaisti į kiemą su kitais vaikais. Statistika rodo, kad tokio amžiaus mokyklinukai dažniausiai susižaloja ne dėl priežiūros stokos, bet pervertinę savo galimybes: šokinėdami nuo laiptų, važinėdami dviračiu, riedučiais jie patiria kaulų lūžius, bėgiodami ar laipiodami medžiais – įsiduria ar įsipjauna, o kurdami laužą – nusidegina.

„Jei jau nusprendėte, jog vaikas yra pakankamai didelis būti vienas namuose, nepalikite viso laisvo laiko planuoti jam pačiam. Patartina sudaryti dienotvarkę ir paskirti jam bent keletą pareigų: nueiti į parduotuvę, išnešti šiukšles ar nuvalyti dulkes. Taip vaikas ne tik turės mažiau laiko buvimui kieme, bet ir jausis labiau suaugęs, įgis atsakomybės jausmą“, – mano A. Pilčicas.

Per pirmąjį 2014 m. pusmetį Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje užfiksavo daugiau kaip 600 incidentų su nepilnamečiais. Tai sudaro apie 35 proc. visų nelaimingų atsitikimų. Iš viso, šiuo metu Lietuvoje nuo nelaimingų atsitikimų vien „ERGO Insurace“ yra apdraudusi apie 10 tūkst. nepilnamečių.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse ir vienintelė siūlanti visas draudimo rūšis: ne gyvybės, gyvybės, pensijų bei sveikatos draudimą. Įmokų suma ERGO Baltijos šalyse 2013 metais sudarė virš 155 mln. eurų. Praėjusiais metais ERGO Baltijos šalyse klientams apmokėjo žalų už 85 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 550 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

ERGO informacija