Straipsnio nuotrauka 2015-08-18

Vasarai būdingos eismo įvykių priežastys

Draudikai pastebi tam tikrus nelaimingų atsitikimų dėsningumus, susijusius su konkrečiu metų laiku ir jam būdingu žmonių elgesiu. Draudimo bendrovė “Ergo” atkreipia dėmesį į situacijas, dažnai pasitaikančias vasaros atostogų metu, kuomet dėl neapdairumo ir/ar skubėjimo nutinka eismo įvykiai kelyje.

Dažnai pamirštama, kad automobiliu važiuoti galima tik keliais, tarp jų miško ar besidriekiančiais laukuose, pievose. Priešingu atveju, kai važiuojama bekele, noras patekti kuo arčiau vandens telkinio gali kainuoti nemenkas automobilio remonto išlaidas, jau nekalbant apie baudą už gamtos niokojimą. Turėkite omenyje, kad kasko draudimas neatlygina nuostolių, susijusių su automobilio vairavimu ne kelyje.

Pasitaiko, jog automobilis prikraunamas tokia gausa daiktų, kad ženkliai suprastėja vairuotojo matomumas, o tuo pačiu ir keleivių saugumas.  Palapinės, iškyloms bei pramogoms skirti daiktai, laisvalaikio reikmenys, krūva šeimos narių ir dar augintinis salone – tai pavojinga perkrova, kuri gali pabloginti vairuotojo matymo lauką ir galimybes adekvačiai vertinti situaciją kelyje.

Ergo pateikia pavyzdį, kuomet autoįvykis nutiko dėl į mašinos saloną įskriejusios širšės. Vairuotojas, norėdamas atbaidyti vabzdį, ėmė mosikuoti rankomis, nesuvaldė automobilio ir patyrė avariją. Keleiviai tąkart nenukentėjo, tačiau kelionė buvo sugadinta. Nepaisant to, jog tokiu būdu patirtą žalą dėl automobilio remonto draudimo bendrovė atlygina, rekomenduojama pirmiausiai saugiai sustabdyti automobilį ir tik tada bandyti išprašyti nepageidaujamą svečią lauk.

Rūpintis, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas, derėtų ištisus metus. Mat, priešingu atveju, jis gali neatlaikyti ilgesnės kelionės. Dažniausiai tokiose situacijose perkaista variklis, kuomet susidaro spūstys įvažiuojant į miestą ar išvažiuojant iš jo, arba tada, kuomet tenka lūkuriuoti ir dėl kelio remonto darbų. Techniškai netvarkingo automobilio savininkas rizikuoja greičiau patirti nuostolių dėl tokių situacijų. Būtina reguliariai pakeisti aušinimo skystį bei prižiūrėti visą variklio aušinimo sistemą.

ERGO informacija