Straipsnio nuotrauka 2024-01-29

Vairuotojų žiemiški iššūkiai

Šaltos žiemos dienos neša iššūkius vairuotojams, ypač rytais, kai automobilis gali neužsivesti. Draudimo ekspertai pastebi, kad šią problemą žiemos sezono metu dažniausiai sprendžia techninė pagalba.

Giedrius Petrikas, „Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas, pabrėžia, kad pagrindinės automobilio akumuliatoriaus problemos susijusios su jo būkle ir retu naudojimu. „Automobilio akumuliatoriaus būklė gali pablogėti dėl šalto oro, o retas naudojimas nepakankamai pakrauna akumuliatorių“, – sako G. Petrikas.
Siekiant užtikrinti tinkamą automobilio pasiruošimą žiemai, G. Petrikas siūlo atkreipti dėmesį į keletą aspektų. „Venkite palikti įjungtų žibintų ir vidaus apšvietimo, taip pat užtikrinkite, kad kelionės trukmė būtų pakankama akumuliatoriaus pakrovimui“, – pataria jis.

Be akumuliatoriaus būklės, žiemos metu gali kilti problemų dėl neprižiūrėtos kuro sistemos ar elektros grandinių gedimų, ypač senesniuose automobiliuose.

Šaltų orų atėjimas padidina techninės pagalbos poreikį. „Paprastai gauname apie 100 skambučių per dieną dėl techninės pagalbos, tačiau šaltuoju sezonu skambučių skaičius išauga iki 400, o esant itin šaltam orui – net iki 700“, – teigia G. Petrikas.

Svarbių patarimų vairuotojams teikia G. Petrikas: „Ypač senesnių automobilių savininkai turėtų turėti pakrovimo laidus ir užtempimo virvę. Taip pat prieš šalčius rekomenduojama patikrinti akumuliatoriaus būklę.“

Šie patarimai padės vairuotojams pasiruošti žiemos iššūkiams ir sumažinti techninės pagalbos poreikį.

Parengta pagal AB "Lietuvos draudimas" informaciją