Straipsnio nuotrauka 2020-06-24

Vagių grobiu tampa ir lauko baldai, ir kepsninės

Atėjus vasarai žmonės vis dažniau leidžia laiką lauke ir darbuojasi gryname ore. Deja ir vagims vasarą atsiranda daugiau galimybių stebėti gyventojų aplinką, turtą bei naujus lauko įrenginius. Brangios lauko kepsninės  paskutiniu metu tapo populiariausiu vagių taikiniu. Bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, šiltuoju metu laiku taip pat vagiami lauko baldai, žoliapjovės, grandininiai pjūklai, įvairi sodo technika ir net vejos laistymo įranga.

Vasaros metu vagysčių, kurių metu iš namų terasų ir kiemų pavagiami vertingi daiktai, patirta nuostolių suma siekia ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. 2019 metų vasarą nuostolių suma buvo didesnė nei 60 tūkst. eurų, o 23 tūkst. eurų nuostolių sudarė 2019 m. gegužės – rugsėjo mėnesiais nuostoliai dėl iš bendrovės klientų pavogtų įvairių įrankių. Šiltuoju metu nemažą dalį nuostolių – net 25 tūkst. eurų – sudarė suma dėl sodo technikos, žoliapjovių ir grandininių pjūklų vagysčių, o 13 tūkst. eurų nuostolio klientai patyrė dėl pavogtų lauko baldų ir kepsninių.

Dažniausiai vagiamas daiktas grilio sezono metu

Pasak „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovo Andriaus Gimbicko, vagis sudomina socialiniuose tinkluose publikuojamos gaminimo ir grilio patiekalų nuotraukos. Vagys tikrai atkreipia dėmesį į puikų grobį -  lauko kepsnines  ir jų aksesuarus.

Tai, kad keraminės lauko kepsninės yra labai populiarios,  vagis tik masina. Nusikalstamo pasaulio atstovai pasiruošia detalų sunkaus, bet brangaus daikto vagystės planą – suseka, kada žmonės nebūna namuose ilgesnį laiką ir pasirūpina tinkamu transportu.

Andriaus Gimbicko teigimu, vidutinė kepsninių vagysčių žala tik didėja. Bendrovės duomenimis 2019 m. vasarą tokių vagysčių žala buvo apie 700 eurų ir išaugo net 12% palyginus su 2018 metų duomenimis.

Ekspertas teigia, kad tokio pobūdžio vagystės iš kiemų, terasų ir privačių namų populiarėja ir jų vis daugėja, nes ankstesniais metais tokio tipo įvykių būdavo užfiksuojama vos keletas.

Vagiami net paprasčiausi įrankiai: patarimai, kaip to išvengti

„Nusikaltėliai, planuodami pavogti žolės pjovimo traktoriuką, vagystės metu gali įsilaužti į sandėliuką arba garažą. Tokiu atveju vagys išneš visą vertingą turtą, net ir šlifuoklius, grąžtus ar įrankių rinkinius“, - teigia A. Gimbickas.

Remiantis bendrovės duomenimis, vasaros metu vagys labiausiai nusitaiko į įrankius – tiek stambius, tiek smulkius, juos galima lengva pavogti tiesiog praeinant. Tokio tipo vagysčių žala sudaro nuo 300 eurų iki 4 tūkst. eurų.

„Jei turite planų tęsti lauko darbus tik kitą dieną, patariame prieš naktį sunešti įrankius ir sodo įrangą į namą ar garažą, o prieš išvykdami iš namų net ir porai dienų lauko kepsnines prirakinkite prie specialiai tam skirtų stovų“, - teigia bendrovės ekspertas.

Verta prisiminti, kad socialiniuose tinkluose skelbiama informacija, dalinimasis griliaus sezono patiekalų ar naujai įsigytos kepsninės nuotraukomis bei atostogų planais į tolimas šalis, labai padeda nusikaltėliams tikslingai suplanuoti vagystę. A. Gimbicko teigimu, toks informacijos atskleidimas tik padidina riziką, kad jūs galite netekti savo turto.

Parengta pagal AB "Lietuvos draudimas" informaciją