Straipsnio nuotrauka 2024-06-10

Trečdalis gyventojų neturi būsto draudimo: tyrimo rezultatai ir jų reikšmė

Naujausias „Lietuvos draudimo“ tyrimas atskleidė, kad 31% būstą valdančių gyventojų nėra jo apdraudę. Tai reiškia, kad daugelis žmonių rizikuoja patirti didelius nuostolius dėl įvairių nelaimių, neturėdami finansinės apsaugos. Draudimo ekspertai aiškina, kodėl svarbu turėti būsto draudimą ir kokie gali būti padariniai jo neturint.

Kas neturi būsto draudimo?

Tyrimo duomenimis, dažniausiai būsto draudimo neturi jaunesni nei 35 metų asmenys, mažesnių pajamų ir žemesnio išsimokslinimo gyventojai. Tuo tarpu vyresni nei 35 metų, aukštesnio išsimokslinimo ir didesnių pajamų gyventojai dažniau turi būsto draudimą. Neturintys draudimo dažniausiai nurodo, kad mano, jog jų būstas nėra vertas apdrausti arba jie tiesiog nepagalvojo apie tokį poreikį.

Būsto draudimo svarba

Būsto draudimas yra svarbus, nes jis apima ne tik pastatų, bet ir namų turto bei civilinės atsakomybės draudimą. Tai gali padėti išvengti didelių finansinių nuostolių dėl gaisrų, užliejimo ir kitų nelaimių. Draudimas suteikia ramybę ir saugumą, žinant, kad nelaimės atveju bus padengti patirti nuostoliai. Draudikai taip pat siūlo įvairias papildomas paslaugas, kurios gali padėti greitai ir efektyviai atstatyti patirtą žalą.

Tyrimo reikšmė ir išvados

Tyrimas parodė, kad daugelis žmonių neįvertina būsto draudimo svarbos ir rizikuoja patirti didelius nuostolius. Draudimo bendrovės ragina gyventojus apsvarstyti būsto draudimo poreikį ir pasirūpinti savo turto apsauga. Draudimas ne tik apsaugo nuo finansinių nuostolių, bet ir suteikia ramybę, žinant, kad nelaimės atveju bus pasirūpinta jūsų namais.

Parengta pagal AB „Lietuvos draudimas“ informaciją