Straipsnio nuotrauka 2024-06-24

Tinkama avalynė vairuojant: kodėl basos kojos geriau nei šlepetės?

Eismo nelaimės dažnai įvyksta dėl prastos avalynės pasirinkimo. Netinkami batai gali trukdyti saugiai vairuoti, todėl svarbu žinoti, kokia avalynė yra tinkamiausia. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ ekspertai paaiškina, kodėl basos kojos gali būti geresnis pasirinkimas nei šlepetės.

Avalynės svarba vairuojant

Slidus ar grublėtas padas, aukštas kulnas ar platforma gali trukdyti vairuoti. Netinkama avalynė gali pabloginti pėdos sukibimą su pedalais, todėl rekomenduojama rinktis lygiapadžius sportinius batelius. Vairuotojai sėsdami prie vairo retai susimąsto, kad jų garderobas, o ypač avalynė, gali turėti įtakos jų vairavimo kokybei. Netinkami batai gali pabloginti vairavimo kokybę ir sukelti nelaimes.

Netinkama avalynė

Guminės šlepetės yra ypač netinkamos vairavimui, nes pėda jose yra nestabili. Jei reikia, geriau vairuoti basomis nei su šlepetėmis. Netinkamai pasirinkta avalynė gali tapti eismo įvykio priežastimi. Aukštakulniai batai taip pat nėra tinkami vairuoti, nes jie gali trukdyti tinkamai spausti pedalus.

Avalynės pasirinkimo patarimai

Vairuotojai turėtų rinktis patogią, lygiapadę avalynę, kuri užtikrintų gerą sukibimą su pedalais. Venkite aukštakulnių ir platformų, nes jos gali trukdyti saugiai vairuoti. Basos kojos gali būti geresnis pasirinkimas nei netinkamos šlepetės. Jei vairuojate su netinkama avalyne, padidėja rizika, kad pėda nuslys nuo pedalo ir įvyks avarija.

Parengta pagal ADB „Gjensidige“ informaciją