Straipsnio nuotrauka 2017-11-10

Tautiečiai gyvenantys svetur rūpinasi draudimu Lietuvoje

Internetas mums yra kiekvienos dienos dalis, apie tai pagalvojo ne tik draudimo bendrovės, bet ir Lietuvoje nebegyvenantys piliečiai, kurie rūpinasi draudimu automobiliui ar būstui internetu.

„Matome stiprėjančią tendenciją, kad užsienyje gyvenantys išeiviai iš Lietuvos rūpinasi čia likusiais artimaisiais ir, tikėtina, jiems patogiausiu būdų sudaro draudimo sutartis Lietuvoje gyvenantiems giminaičiams bei šeimos nariams. Statistika rodo, kad šalys, iš kurių internetu sudaroma daugiausia draudimo sutarčių, didžiąja dalimi atitinka valstybes, kuriose gyvena daugiausia išvykusių lietuvių“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ skaitmeninių kanalų vystymo vadovas Redas Perminas.

Remiantis Gjensidige draudimo bendrovės duomenimis, dažniausiai užklausų gaunama iš tokių šalių, kuriose yra daugiausiai išvykusių lietuvių. 26 procentai užklausų besidraudžiančių užsienyje gaunama iš Norvegijos, 20 procentų iš Švedijos, 19 procentų iš Didžiosios Britanijos ir 9 procentai iš Vokietijos. Užklausų taip pat gaunama iš Lenkijos, Danijos, Airijos, Suomijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Analizuojame situaciją ir matome augančius užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių poreikius. Neseniai internetu pradėjome teikti turto draudimo paslaugą ir tikimės, jog tuo pasinaudos ir mūsų tautiečiai užsienyje. Daug žmonių iš šalies išvyksta Lietuvoje palikdami savo butus, namus, kuriuos tik periodiškai gali prižiūrėti artimieji. Būdami užsienyje emigrantai juos galės apdrausti. Taip pat galės pasirūpinti ir artimųjų būsto saugumu“ – sako Gjensdige draudimo bendrovės atstovas.
Kaip pastebi draudimo bendrovė, užklausas dažniausiai pateikia 25-34 metų žmonės, kurie aktyviausiai rūpinasi savo ir šeimos narių draudimu. Jų sudaro net 48 procentai visų besidraudžiančių iš užsienio (skaičiuojama pagal prisijungimų skaičių). Vis dėlto, remiantis bendrovės duomenimis, demografinis žemėlapis yra kintantis, tad prie jo stengiamasi prisitaikyti. Daugiausiai į užsienį išvyksta jaunesnio amžiaus žmonės, tad jų poreikiai plečiasi ne tik į lietuvių pamėgtas šalis, bet ir į kitus pasaulio kraštus.

Kadangi mums rūpi Jūsų saugumas, draudimo paslaugas siekiame suteikti kuo paprasčiau ir lengviausiai Jums pasiekiamais būdais. O draustis internetu yra vienas iš greičiausiu būdų apsidrausti ne tik savo automobilį, bet apsidrausti vykstant į kelionę. Taip pat, apdrausti savo būstą, nesvarbu ar esate užsienyje ar Lietuvoje ir kartu apsidrausti save ir savo artimuosius nuo nelaimingų atsitikimų. Viskas tik tam, kad Jūs jaustumėtės saugūs.

Gjensidige informacija