Straipsnio nuotrauka 2018-01-03

Šventiniai nuostoliai, kuriuos skaičiuoja draudimo bendrovės

Praėjus didžiosioms šventėms su nerimu patirtus nuostolius skaičiuoja ne tik šventusieji, bet ir draudimo bendrovės. Dažniausiai statistika negailestinga – netikėti gaisrai, žala sveikatai bei turtui neapdairiai naudojantis pirotechnikos priemonėmis. Remiantis BTA draudimo bendrovės duomenimis, neišvengiama vagysčių bei užliejimų, tačiau daugiausiai patiriami nuostoliai dėl neapdairumo ir išsiblaškymo.

„Liūdna, tačiau būtent nuo pirotechnikos paprastai vis dar nukenčiama skaudžiausiai: rankų, pirštų, veido nudegimai, rankų plėštinės žaizdos yra bene dažniausi šventinės nakties sveikatos sutrikdymai. Tačiau daug nuostolių padaro ir be priežiūros paliktos žvakės, iš rankų iškritę ar paslydus sudaužomi brangūs mobilieji įrenginiai bei fotoaparatai. Skaičiuojame, kad vidutiniškai šventiniai nuostoliai siekia 300-400 eurų“, – pastebi BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marekas Ernestas Goliančikas.

Pasak draudimo bendrovės atstovo pagrindiniu pavojaus šaltiniu tampa neatsakingi, apsvaigę ir atsargumo taisyklių nesilaikantys žmonės. O didžiausia žala Naujųjų metų naktį padaroma ten, kur susirenka minios žmonių, kaip pavyzdžiui miestų ar miestelių aikštės, bei kitos masinio susibūrimo vietos. Žinoma, daugelis įvykių nutinka ir namuose ar nuosavame kieme.

Kaip atkreipia dėmesį M. E. Goliančikas: „Neatsargiai laidomi fejerverkai yra blogis. Jie pavojingiausi didelių susibūrimų vietose, pavyzdžiui, miestų aikštėse, kur niekada nežinai, kas ir kokį fejerverką išsitrauks iš kišenės. Taip pat neretai fejerverkai apgadina būstus ar automobilius. Ypatingą nerimą kelia pranešimai apie šiemet nelegaliai pardavinėjamą pirotechniką, kuri tiesiog sprogsta rankose. Būkite labai atsargūs: nepirkite tokių gaminių patys, laikykitės atokiau nuo tų, kurie pirotechniką sprogdina. Masinio susibūrimo vietose  pasitaiko ir atvejų, kai metami į viršų ir daužomi alkoholio buteliai, taurės, kurie gali pataikyti į aplinkinius bei rimtai sužeisti“.

Anksčiau minėti nuostoliai užima pirmą vietą, ypatingai Naujųjų naktį, na, o antroje vietoje dažniausiai nutinkantys nuostoliai yra gaisrai nuo be priežiūros paliktų žvakių ar šventinių dekoracijų. „Pasaulinė statistika byloja, kad būtent be priežiūros paliktos žvakės 2 iš 5 kartų tampa šventinių gaisrų priežastimi. Ne išimtis ir Lietuva: praktikoje pasitaikė, kad, švenčiant Naujuosius metus, nuo be priežiūros paliktų žvakių užsidegė ant stalo esantys papuošimai, aprūko kambario lubos, apdegė baldai. Kitas ekstremalus atvejis – užmigus be priežiūros palikta žvakė uždegė butą, ugnis išplito ir į gretimus butus, sudegė stogas“, – sako M. E. Goliančikas.

Trečioje vietoje atsiduria brangios technikos ir išmaniųjų įrenginių sugadinimas. Kaip pastebi M. E. Goliančikas: „Po Naujųjų itin padaugėja žmonių besikreipiančių dėl sudaužytų ar suskaldytų mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, foto technikos. Tiesiog žmonės, tikėdamiesi užfiksuoti šventės akimirkas, nešasi juos į lauką, paslysta, parkrenta su įrenginiais ar juos išmeta iš rankų“.

Tam, kad išvengti tokių nelaimingų nutikimų, reikėtų visada elgtis atsargiai ir apdairiai, o ypatingai per šventes, vadovautis šaltu protu. Reikėtų atsakingai elgtis masinio susibūrimo vietose, kadangi ten einate su savo šeima, o tuo labiau, su Jumis kartu susirenka ir kiti piliečiai, todėl esate atsakingi ne tik už savo šeimos, bet ir aplinkinių gerovę. Fejerverkus derėtų leisti gerai įvertinus aplinką, na, o šampano butelį atkimšti jį iššaunant nenukreipus į kaimyno langą. Telefonus patartina laikyti saugiai jiems skirtose vietose ir pasirūpinus pagalbinėmis apsaugos priemonėmis.

Taip pat, finansinių nuostolių galite išvengti apsidraudę turto draudimu, kuris padės išvengti papildomų išlaidų per šventes, per kurias kiekvienas iš mūsų  yra linkęs išlaidauti. Taip jausitės saugiau ir ramiau, bei nereikės sukti galvos apie papildomus galimus nuostolius.

BTA informacija