Straipsnio nuotrauka 2013-11-19

Sveikata nukenčia dažniau nei turtas

Įvairūs gyvenime nutinkantys nelaimingi atsitikimai daugiausiai žalos atneša sveikatai. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad gyventojai tarp visų per 3 metus jiems nutikusių įvykių dažniausiai minėjo atvejus, kuomet jie susižalojo arba buvo sužaloti. Per įvairius incidentus sveikatos sutrikdymų patyrė net 6 proc. visuomenės.

Kita nelaimė, nutikusi 4 proc. žmonių, buvo vagystės. Dar 3 proc. gyventojų teko patirti įvairių įvykių, po kurių nukentėjo jų namai ar namų turtas, t. y. užliejimai, gaisrai ir t. t. Apie 1 proc. Lietuvos žmonių per paskutinius 3 metus nukentėjo nuo gamtos stichijų – vėtrų, audrų, liūčių.

„Dažniausiai yra įprasta buityje ar kasdieniame gyvenime nutinkančius įvykius vertinti pagal žalą, padarytą turtui. Kur kas rečiau kalbama apie tai, kiek ir kaip nukentėjo žmonės. Šis mūsų tyrimas atskleidė problemą, kuriai nebuvo skiriama pakankamai dėmesio, t. y. kiek per įvairius incidentus nukenčia mūsų sveikata, kiek turime gydytis ir kiek mums tai kainuoja“, - teigė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Pasak jo, tyrimas parodė, kad įvairių žalos atvejų, nutinkančių buityje, per paskutinius 3 metus yra patyrę net 13 proc. Lietuvos gyventojų. G. Matiuko teigimu, tai gana didelė dalis žmonių, kuriai padaryti ir nemenki finansiniai nuostoliai.

Dažniau buityje nukenčia vyrai nei moterys. Į įvairius buitinius incidentus, kuomet sutrikdoma sveikata, dažniau patenka jauni arba pagyvenę žmonės, vidutinio amžiaus gyventojai greičiausiai yra atsargesni.

G. Matiukas mano, kad finansiškai įvertinti sveikatos sužalojimus žmogui yra gana sudėtinga. Tačiau draudimo bendrovės turi sprendimus, kuomet žmogus apdraudžiamas nuo nelaimingų atsitikimų ir už sužalojimus išmokama piniginė išmoka.

PZU informacija