Straipsnio nuotrauka 2016-05-30

Šuo – ir draugas, ir nenuspėjamas augintinis

„ERGO Insurance” ir „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, jog beveik kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra patyręs nemalonumų dėl savo augintinio kaltės. T.Nenartavičius, ERGO atstovas, teigia, jog paprastai žmonės įsitikinę, kad savo augintinius pažįsta, todėl dažnu atveju ir nesitiki, kad būtent jie gali pakenkti kitiems – sužaloti žmogų ar sugadinti svetimą turtą. Tačiau taip gali nutikti ne tik todėl, kad keturkojis yra piktas ar agresyvus. Normalu, jog augintinis tiesiog išdykaudamas ar norėdamas pažaisti gali sukelti papildomų rūpesčių šeimininkams.

Dažniausiai dėl šunų elgesio nukenčia kiti asmenys ar jų turtas. Jie, vedžiojami be antsnukio ar pavadėlio, viešose erdvėse gali sužeisti žmones, ypač vaikus. Juk visų pirma – tai gyvūnas, paklūstantis inkstinktams, o tik paskui – dresuotas ir atsidavęs žmogaus draugas bei šeimos narys.

Netaip retai pasitaiko, jog nuo grandinės nutrūkę šunys ir atpratę nuo bendravimo su žmonėmis, sužaloja praeivius. Tą patvirtina ir minėtas tyrimas – incidentų dėl šuns kaltės užfiksuojama apie 15 proc. būtent kaimuose ir mažesniuose miesteliuose. Miestuose gi – 7 proc. respondentų teigė patyrę nuostolių dėl savo augintinio elgesio.
Teigiama, jog bet kurį šunį reikia dresuoti, nesvarbu, kokia jo veislė ar gyvenamoji vieta. Ypač tai aktualu mieste, kur gausu „pagundų” keturkojui: maži vaikai, kiti šunys, automobiliai. Geriausia šunis vedžioti tam skirtose aikštelėse, o už jų ribų – būtinai pririšti augintinį prie pavadėlio; didesniam – užsegti antsnukį. Ir, be abejo, „pasirūpinti asmens civilinės atsakomybės draudimu,” – teigia ERGO draudimo ekspertas T.Nenartavičius. Turint šios rūšies draudimą, draudimo bendrovė kompensuoja nuostolius, susijusius su augintinio padaryta žala kitų asmenų sveikatai ar turtui.

Gyvūnų laikymo taisyklės numato, jog aptvaras, kuriame šuo auginamas turi būti toks, iš kurio jis neiššoktų ar kitu būdu nepabėgtų. O lakstyti nepririštas tik tose teritorijose, kurios yra aptvertos. Šiuo atveju privalu matomoje vietoje pakabinti įspėjančią lentelę. Už šių taisyklių nepaisymą numatytos baudos.

ERGO Insurance informacija