Straipsnio nuotrauka 2021-07-26

Sunkumai vairuotojams – dėl ko kelyje prireikia pagalbos?

Sugedusio automobilio transportavimas ir degalų atvežimas

Remiantis draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ statistika, galima pastebėti, jog 70% atvejų techninės pagalbos prireikia norint transportuoti sugedusį, nebevažiuojantį ar važiuojantį nesaugiai automobilį. Automobilius paprastai prašoma pervežti iki namų ar autoserviso.

Dar 15% atvejų, techninė pagalba kviečiama tam, kad užvesti automobilį. Trečioji dažniausiai teikiama paslauga (10%)  – automobilio transportavimas po eismo įvykio. Vos 5% iškvietimų įvyksta dėl poreikio pakeisti padangą, atvežti degalų, atrakinti dureles ar pasaugoti automobilį po avarijos.

Linas Laugalis, „Compensa Vienna Insurance Group“ atstovas dalinasi įžvalgomis, jog pastaruoju metu vis daugiau vairuotojų neeksploatuoja automobilio šaltuoju metų laiku ir renkasi alternatyvas, pavyzdžiui, viešąjį transportą. Taigi, po žiemos išvažiavus į gatves įvyksta įvairūs gedimai, dažniausiai – elektrinių sistemų ir įrenginių. Kita vertus, ir vairuotojams, nevairavusiems tokį ilgą laiką reikia prisiminti turimus įgūdžius, dėl ko taip pat gali kilti eismo įvykių ar gedimų.

Ekspertas teigia, jog avarijos, po kurių prireikia automobilio transportavimo paslaugos, paprastai atsieina tūkstančiais eurų. Žinoma, transportavimo gali prireikti ir po smulkesnio gedimo – pavyzdžiui, sugadinus rato pakabą. Tokie gedimai atsieina gerokai mažiau.

Draudiko atstovas taip pat pastebi, jog paslaugos pobūdis priklauso ir nuo metų laiko. Žiema dažniau kreipiamasi dėl pagalbos užvedant automobilį ir transportavimo miestų ribose, o šiltuoju metų laiku vairuotojams dažniau prireikia transportavimo iš užmiesčio paslaugos.

Plačiau apie pagalbą kelyje

Pagalbos kelyje paslaugą vairuotojai gali įsigyti kartu su privalomuoju civilinės atsakomybės arba KASKO draudimu. Šios paslaugos populiarumas vis auga, tačiau prieš užsisakant ją, vertėtų išsinagrinėti sąlygas savarankiškai – įsitikinti, jog paslauga atitinka lūkesčius ir poreikius.

L. Laugalis dalinasi, jog vairuotojai, svarstantys apie pagalbos kelyje paslaugą kartu su draudimu, gali pasirinkti iš skirtingos apimties variantų. Vienas iš variantų – nemokamai į draudimo sąlygas įtraukta paslauga. Ekspertas atkreipia dėmesį, kad šios paslaugos apimtis paprastai yra gerokai mažesnė – tarkime, gali būti, jog nėra įtrauktas automobilio transportavimas gedimo atveju. Taip pat, gali būti apibrėžtas transportavimo atstumas bei kitos sąlygos.

Į paketą įtrauktos paslaugos įprastai yra teikiamos be apribojimų, bet vertėtų įsigilinti į draudimo bendrovės pastabas. Ekspertas pateikia pavyzdį – du kartus suteikus tą pačią paslaugą bei vairuotojui neįsiklausius į rekomendacijas, kaip išvengti konkretaus gedimo, trečia kartą ši paslauga nebus atliekama.

Parengta pagal ADB "Compensa Vienna Insurance Group" informaciją