Straipsnio nuotrauka 2015-12-02

Suklastoti automobilio ridos rodmenys

Tai, jog pasitaiko atvejų, kai pardavėjas prieš parduodamas naudotą automobilį koreguoja jo ridą – nuvažiuotų kilometrų skaičių – nėra naujiena. Naujiena būna tuomet, kai apie tai sužinoma pavėluotai. Dažniausiai - po didesnio auto įvykio.  Kaip pastebi draudimo bendrovė “Ergo Insurance”, peržvelgus 10-ties metų senumo ir dar anksčiau gamintų autombilių pardavimo skelbimus, didesnioji jų dalis – tesiekia vos 180-220 tūkst. kilometrų ridą. Ir nors pačiam savarankiškai nustatyti tikrąjį nuvažiuoto automobilio kilometrais kelią nėra įmanoma, būdų šiai problemai spręsti – išties yra. Vienas jų – kreipimasis į oficialų automobilio prekės ženklo atstovą, kuris turi galimybę patikrinti automobilio istoriją. Kitas gi – kreiptis į servisą, kuris teikia ridos patikros paslaugą.

Automobilio rida – vienas svarbesnių kriterijų, įtakojančių perkamo automobilio kainą. Beje, kai transporto priemonė patenka į eismo įvykį bei kreipiamasi į draudiką dėl žalos atlyginimos, ir paaiškėja, jog yra suklastoti ridos duomenys, tokiu atveju draudimo bendrovė gali mažinti draudimo išmoką iki 15 proc. Kitaip tariant, nebudriam naujajam automobilio savininku teks sumokėti už ankstesnio savininko “nuodėmes”.

Pakoreguotų ridos rodmenų pasitaiko vienareikšmiškai visų gamintojų automobiliuose. Todėl siekiant nepermokėti už perkamą transporto priemonę bei išvengti didesnių nuostolių ateityje, rekomenduojama nuodugniai išsiaiškinti maksimalią informaciją apie automobilį, ypač – apie jo nuriedėtus kilometrus.

ERGO informacija