Straipsnio nuotrauka 2020-02-04

Su gyvūnu įsigyjate ir puokštę žalą nešančių išdaigų

Smagu, kai grįžtate iš darbo, o jus pasitinka augintinis! Tiesa, kartais tai daro nelabai noriai, nes už kampo jūsų laukia staigmena – išpešiota naujai įsigyta sofa ar išnaršytos po butą šiukšlės. Kartais gyvūnų „išdaigos“ būna ir skausmingesnės.

Bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, per mėnesį yra registruojami 3-4 tokie atvejai per mėnesį, ir šio tipo žalų skaičius vis auga. Vidutiniškai viena gyvūno išdaiga siekia 210 eurų.

„Lietuvos draudimo“ gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas pastebi, kad naminiai gyvūnai pridaro žalos ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse. Viena iš tokių žalų, kai ištrūkę gyvuliai ištrypė kaimyno daržą.

Dažniausi kaltininkai vis dėlto yra šunys, kurie gali sukelti ir grėsmę sveikatai: užpulti, sukandžioti jiems nepatikusį žmogų ar gyvūną, suplėšyti drabužius. Tokiu atveju žala gali siekti nuo 50 iki 1000 eurų.

Tačiau ne tik šunys pridaro išdaigų ir nemalonių situacijų. Katės – labai smalsūs gyvūnai, todėl besmalsaudamos gali perkąsti laidelį, prabangaus siurblio žarnelę ar numesti antikvarinę vazą.

Iš pažiūros ir ramus naminis gyvūnas gali pridaryti nemažai bėdų, nes jų elgesys nėra prognozuojamas. Todėl rekomenduojama gyvūno savininkams apsidrausti asmens civilinės atsakomybės draudimu, nes tik tokiu atveju draudimo bendrovė kompensuos žalą. Be to, šeimininkai turėtų elgtis atsakingiau ir atidžiau prižiūrėti savo augintinius.

"Lietuvos draudimas" informacija