Straipsnio nuotrauka 2015-11-17

Stereotipai apie gaisrų priežastis

Nepaisant to, jog kiekvienais metais kylantys gaisrai pareikalauja milžiniškų finansinių nuostolių bei žmonių gyvybių, gyventojai vis dar nepakankamai rimtai žiūri į šią potencialią grėsmę. Pasak, A.Pilčico, dirbančio „Ergo Insurance“ žalų administravimo departamento vadovu, žmonės lig šiol turi nepagrįstų įsitikinimų, susijusių su gaisrų prevencija bei priežastimis. O tai trukdo tinkamai įvertinti potencialią ugnies riziką.

Tarkim, vis dar gajus įsitikinimas, jog gaisras dažniausiai kyla nevarkinguose, asocialių šeimų namuose, o pagrindinė to priežastis – neatsargus rūkymas. Pastarasis sudaro vos 3 proc. visų gaisro priežasčių. Pastebėta, jog dažniausiai gaisras kyla dėl pašalinio ugnies šaltinio.

Gyventojai taip pat mano, jog gaisrai kyla daugiausiai ten, kur naudojama kieto kuro šildymo sistema. Visgi, daug dažniau pasitaiko, jog ugnis įsiliepsnoja dėl elektros prietaisų gedimo.

Dar vienas mitas – dega tik mediniai namai. Deja, dega ir būstai, kurių statybai naudotos šiuolaikiškos medžiagos. Neretai pasikliaujama šių medžiagų atsparumo ugniai savybe, tačiau toks atsainus požiūris ir kelia grėsmę kilti gaisrui bei jam plisti.

Žmonės taip pat įsitikinę, jog kilus gaisrui jie sugebės ne tik išsigelbėti patys, tačiau ir išsaugoti bent dalį savo turto. Visgi, atkreiptinas dėmesys, jog stresinėje situacijoje išgąstis ar ne panika gali sutrukdyti išsigelbėti pačiam. Tad visais atvejais patariama pasirūpinti pirmiausiai savo ir artimųjų saugumu. Rizika gyvybe bandant išsaugoti vertingus daiktus yra nepamatuota.

ERGO informacija