Straipsnio nuotrauka 2018-01-15

Slidinėjimas – kartais malonius įspūdžius pakeičia netikėtos traumos

Kaip ir kiekvienais metais, dauguma slidinėjimo mėgėjų keliauja šalis išbandyti savo jėgų ir sugebėjimų į užsienio šalių kurortus. Kadangi į Lietuvą žiema dar neatėjo, o ir kalnai pas mus ne tokie dideli – nereikalauja daug iššūkių, užsienio valstybėse mūsų tautiečiai ieško naujų potyrių ir gauna daug malonių prisiminimų. Daugiausiai lietuvių lankomi kurortai yra Prancūzijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Ukrainoje. Vis dėlto, ne tik gerus įspūdžius parsiveža lietuviai iš šių kurortų, bet neretai ir sveikatos problemų. O šiose šalyse, gydymo išlaidos yra ženkliai didesnės nei Lietuvoje. Draudimo bendrovės pastebi, jog susižalojus ir prireikus skubios medicininės pagalbos, keliautojai gali sumokėti net kelis kartus didesnę kainą.

„Tos pačios ligos ar traumos gydymo kaina skirtingose užsienio valstybėse visada skiriasi. Kurortinėse zonose yra įsikūrę daug privačių gydymo įstaigų, kurios taiko individualius medicinos paslaugų kainynus. Tokią pačią taktiką naudoja ir transportavimo įmonės, kurių paslaugų prireikia gabenant nukentėjusį žmogų į gydymo įstaigą. Šalys, kurioje gydymas atvykusiems į ją slidinėti svečiams kainuoja brangiausiai, yra Prancūzija ir Šveicarija. Medicinos paslaugų kainos šių šalių slidinėjimo kurortuose yra net kelis kartus didesnės už mūsų šalies gydymo įstaigų kainas. Austrijoje bei Italijoje medicininių paslaugų kainos kiek žemesnės nei brangiausiose slidinėjimo šalyse“, – pastebi draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis.

Draudimo bendrovės atstovas taip pat atkreipia dėmesį, jog didžioji dalis gydymo įstaigų kurortiniuose miesteliuose yra privačios, todėl kaina tokiose įstaigose būna didesnė nei valstybinėse ligoninėse. Taip pat, kurortiniuose miesteliuose privačių gydymo įstaigų kaina didesnė nei nekurortinio miestelio privačioje gydymo įstaigoje. Todėl lankantis kurortiniuose miesteliuose ir patyrus traumą, sumokėsite ženkliai daugiau negu įprastoje gydymo įstaigoje, bei gerokai daugiau nei savo šalyje. Remiantis „Gjensidige“ draudimo bendrovės duomenimis, daugiausia Lietuvos gyventojai nukenčia Italijos Livinjo kurorte, Prancūzijoje dažniausiai lietuviai kreipiasi Trijų Slėnių slidinėjimo regione, Austrijoje – Instbruke ir Zalcburge.

„Gjensidige“ draudimo bendrovės duomenimis ir atstovo pastebėjimu, atsitikus nelaimei pasitelkiamos kombinuotos nukentėjusio asmens transportavimo technikos: „Paprastai nukentėję slidininkai į medikų rankas gabenami pasitelkiant sniego roges, sraigtasparnį, greitosios pagalbos automobilį bei Raudonojo Kryžiaus pagalbos brigadą. Yra pasitaikę atvejų, kai, renkantis efektyviausias sužeistųjų gabenimo priemones, kalnų kurortuose buvo naudojami net ir šunų kinkiniai. Viena minutė nukentėjusio žmogaus transportavimo sraigtasparniu vidutiniškai kainuoja 90 eurų, dažniausias nukentėjusiųjų gabenimo laikas yra 30 minučių, taigi, vien už kelionę iki medikų tenka pakloti apvalią sumą“.

Taigi, vykstant į kelionę slidinėti reikėtų pasidomėti galimomis išlaidomis nutikus nelaimei, nepamiršti apsidrausti, kad kelionės metu nepatirtumėte tokių didelių ir netikėtų išlaidų, kurios apsunkintų likusią kelionę ir ženkliai sumažintų finansus. O kelionės metu ir nutikus nelaimei, nepamiršti:
•    Kuo greičiau išsikviesti pagalbą, bei kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą ir užfiksuoti įvykį.
•    Kai tik galėsite, gelbėtojams bei gydymo įstaigai nurodykite draudimo asistavimo bendrovės kontaktus.
•    Jei suma už suteiktą pagalba nėra didelė ir planuojate mokėti patys, būtinai išsaugokite visus gydymo įstaigos finansinius ir medicininius dokumentus.
•    Apie įvykį praneškite draudimo bendrovei ir veikite pagal jų nurodymus.

Gjensidige informacija