Straipsnio nuotrauka 2024-01-22

Senų automobilių saugumo iššūkiai: vagystės neaplenkia

Nors daugelis mano, kad vagystės dažniausiai paliečia naujus automobilius, autoservisų duomenys atskleidžia kitą vaizdą – senesni automobiliai taip pat yra ilgapirščių taikinyje. Automobilių vagys renkasi objektus, žinodami, kurios markės ir jų dalys yra paklausiausios rinkoje. Ekspertai pataria, kaip efektyviai apsaugoti automobilius nuo vagystės ir kaip elgtis aptikus vagystę.

Vagystės Neaplenkia ir Senų Automobilių

Policijos duomenimis, šiemet per devynis mėnesius pavogta 389 transporto priemonės ir pažeista dar 689 automobilių detales. Nepaisant bendro įsitikinimo, kad vagystės dažnesnės žiemą, policija pastebi, kad vagystės vyksta visais metų laikais.

Tomas Bražėnas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas, sako: „Automobilių vagystės ir dalių vagysčių tendencijos svyruoja, tačiau svarbu, kad visi automobilių savininkai, nepriklausomai nuo transporto priemonės amžiaus, būtų budrūs.“

Automobilių dalys – Pagrindinis Vagių Taikinys

Vagišiai dažniausiai renkasi labiausiai paklausias detales rinkoje, tokius kaip multifunkciniai vairai, multimedijos įrenginiai, ir net šoninių veidrodėlių stikliukai. Stanislovas Jankovskij, „Bamservisas“ autoserviso vadovas, atkreipia dėmesį, kad ypač dažnai vagiami BMW ir „Mercedes Benz“, taip pat „Porsche“, „Lexus“, „Audi“ automobilių dalys.

Audrius Kikutis, „Compensa Vienna Insurance Group“ Savanoriškų standartinių draudimo produktų grupės vadovas, pažymi, kad vagystės metu automobilių savininkai patiria didelius finansinius nuostolius, nes vagys žymiai apgadina automobilius.

Apsauga Nuosavybės

Esant didelėms automobilių remonto ir atsarginių dalių kainoms, draudimas tampa vis svarbesnis. A. Kikutis pastebi, kad Kasko draudimas, anksčiau populiarus tarp naujų automobilių savininkų, dabar vis dažniau rinkimasis ir tarp senesnių transporto priemonių savininkų.

„Alternatyvus“ – tai specialus kasko draudimo paketas senesniems automobiliams, kuris, nors ir neapsaugo nuo detalių vagysčių, padeda sumažinti finansinę naštą po pagrindinių rizikų, pvz., paties automobilio vagystės ar eismo įvykio, atsiradimo.

Policijos patarimai

Policijos atstovas T. Bražėnas primena, kad svarbu ne tik tinkamai pasirūpinti automobilio saugumu, bet ir tinkamai sureaguoti į vagystės atvejį. „Praneškite policijai apie įtartinus asmenis ar automobilius, saugokite įvykio vietą ir bendradarbiaukite su tyrimą atliekančiais pareigūnais“, – pataria jis.

Parengta pagal ADB "Compensa Vienna Insurance Group" informaciją