Straipsnio nuotrauka 2013-11-19

Saugokitės į kelią išbėgančių briedžių

Didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, šiais ir praėjusiais metais dvigubai išaugo avarijų, kurių metu keliuose susiduriama su briedžiais. Tokios avarijos yra pačios pavojingiausios ir brangiausios. Šiemet per 9 metų mėnesius „Lietuvos draudimo“ klientams briedžiai kelią pastojo tiek pat kartų, kiek pernai per visus metus, nors dėl rudeninės žvėrių migracijos sezono jų, prognozuojama, dar daugės.

„Vertinant susidūrimų su briedžiais žalas, vidutiniškai jos yra 2,5 kartų didesnės nei susidūrus su stirna ir net 6 kartų didesnės nei susidūrus su kiškiu. Iš viso šiemet dėl susidūrimo su briedžiais savo klientams atlyginome jau pusę milijono litų nuostolių, o apskritai per 9 mėnesius avarijos, kurių metu po automobilio ratais pakliūna  gyvūnai, atsiėjo 2,5 milijono litų“, – pasakoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Didžiausių nuostolių šiemet atnešusi avarija, kurios metu žuvo briedis, įvyko kelyje Vilnius – Gardinas, nuo smūgio automobilis tapo neremontuotinas, jo savininkui atlyginta beveik 80 tūkstančių litų nuostolių. Specialistų teigimu, susidūrimas su briedžiu, ypač važiuojant didesniu greičiu užmiestyje, prilygsta susidūrimui su sunkiasvore transporto priemone. Tokia tragiška avarija šiemet įvyko Klaipėdos rajone, kai kelią pastojus briedžiui, automobilis „Opel“ apvirto, vairuotojas žuvo vietoje.

Dažniausiai Lietuvoje vairuotojams kelią pastoja stirnos – iš viso apie 40 proc. visų avarijų įvyksta susidūrus su stirna. Palyginti dažnai į kelią išbėga šunys (17 proc. nuo visų avarijų su gyvūnais). Ne mažiau pavojingi susidūrimai su šernais: tarp jų yra šiemet registruota brangiausia tokia avarija, jos nuostolis automobiliui „Mercedes“ vertinamas 170 tūkstančių litų.

„Vidutiniškai per vieną dieną du mūsų klientai patiria avarijas į kelią išbėgus gyvūnui. Tokių avarijų skaičius ūgtelėjo ir dėl to, kad didėja gyvūnų populiacija, ypač kanopinių, o taip pat dėl to, kad gyventojai vis dažniau nusprendžia apsidrausti nuo tokios rizikos. „Lietuvos draudimas“ vienintelis iš visų draudikų siūlo apsidrausti papildomai nuo susidūrimo su gyvūnais visiems vairuotojams, kurie draudžiasi pravalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Toks papildomas draudimas metams kainuoja 34 litus, o avariją būtina užregistruoti policijoje“, - sako A. Juodeikis.

Nuostolius dėl tokių avarijų „Lietuvos draudimas“ atlygina ir tiems vairuotojams, kurie draudžia savo automobilius savanorišku kasko draudimu.

Draudimo ekspertai taip pat pastebi, kad šalies gyventojai pakankamai gerai pažįsta gyvūnus, nes registruodami įvykį, mini labai įvairius gyvūnus: barsukus, mangustus, bebrus, šeškus, garnius, antis, gandrus, gulbes. Taip pat pastebima, kad net 9 iš 10 vairuotojų susidūrimą su kiškiu įvardija kaip susidūrimą su zuikiu.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo“ darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra  didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.

Lietuvos draudimo informacija