Straipsnio nuotrauka 2020-01-28

Ruošiatės į svečius? Pasiimkite ir apsaugą!

Kokia didžiausia svajonė mylintiems savo namus? Taip! Kad jie visada būtų švarūs ir tvarkingi, ir kad tvarka pasidarytų savaime! Todėl vis dažnesnis „namų gyvūnas“ tampa robotas dulkių siurblys, kuris iš tiesų palengvina namų ruošos darbus.

Nenuostabu, kad daugėja ir atvejų, kai draudimo bendrovės šalia sudužusių televizorių ar sugadintų fotoaparatų, jau skaičiuoja ir dulkių siurblių robotų žalas. 

Pasak „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovo Andriaus Gimbicko, dulkių siurbliai robotai kelia vaikų smalsumą, ypač, jei šie nėra matę tokio elektrinio prietaiso. Jis atrodo kaip žaislas, todėl vaikai gali netyčia jį sugadinti.

Vienas iš incidentų, užfiksuotas draudimo bendrovės – giminaičiams priklausantį dulkių siurblį robotą vaikai netyčia numetė nuo laiptų. Todėl vaikų tėvai kreipėsi į draudimo bendrovę siekdami, kad kitų asmenų turtui padaryta žala būtų atlyginta pagal asmens civilinės atsakomybės draudimą.Tokia patirtų nuostolių suma siekia apie 250-400 eurų.

A.Gimbickas vis dėlto atkreipia dėmesį, kad dažniausiai svečiuose sugadinamų elektroninių prietaisų vis dar yra televizorius. Nors jį nuvertus kartais nesimato aiškių pažeidimų, tačiau įjungus jis arba visiškai nebeveikia, arba vaizdas ekrane būna išsiliejęs. Draudimo išmokos kaina priklauso nuo televizoriaus dydžio ir naujumo: kuo jis naujesnis ar didesnis, atitinkamai žala didėja.

Draudimo ekspertas vardija ir priežastis, dėl kurių buvo apgadinti televizoriai svečiuose: iš rankų išslydo indas, vaikas pataikė su žaislu ir pan. Tokių žalų sumos siekia 500 ir daugiau eurų.

Kiti elektroniniai „nelaimėliai“, kurie kenčia nuo svečių neatsargumo: elektrinės viryklės kaitlentės, skaitmeniniai fotoaparatai, kompiuteriai, o kartais ir bendrijai priklausančios vaizdo kameros.

Draudimo bendrovės fiksuoja vis daugiau įvykių ir situacijų, kai pasitelkus specialistų konsultaciją reikia atlyginti kitam žmogui sukeltą žalą pagal asmens civilinės atsakomybės draudimą.

"Lietuvos draudimas" informacija