Straipsnio nuotrauka 2015-11-04

Ruošiame automobilį žiemai

Atvėsus orams, ypač paspaudus pirmajam šaltukui ar pasirodžius sniegui, kai kurie vairuotojai susiduria su sunkumais. Ir tai – jų neapdairumo pasekmė. Draudimo bendrovės BTA žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas E. M. Goliančik teigia, jog būtina pasirūpinti automobiliu bei jo patikra dar prieš prasidedant šalnoms. Rekomenduojama nuolat stebėti automobilio techninę būklę, o atsiradus trikdžiams nedelsiant juos šalinti. Kadangi rudens vakarais anksčiau temsta, labai svarbu tinkamai veikiantys bei sureguliuoti žibintai. Atkreiptinas dėmesys, jog nukritus temperatūrai, automobilio tepalai tampa klampesni, todėl variklis sunkiau užsikuria. Sunkumų užkuriant variklį gali kilti ir dėl dyzelino degalų uždegimo žvakių.

Pašnekovas pataria padangas – tiek žiemines, tiek vasarines – keisti ne rečiau kaip kas penkerius metus. Mat dėvintis gumai mažėja padangų sukibimas su keliu, o tai didina avarijos tikimybę. Todėl nėra pakankama vertinti tik protektoriaus gylį.

Taip pat svarbu pasirūpinti šviesą atspindinčia liemene. Rudens – žiemos periodu temsta anksti, o kelyje nutikus nelaimei labai sarbu pasirūpinti ir savo paties saugumu. Liemenė padeda kitiems eismo dalyviams pastebėti asmenį kelyje.

Ne taip retai pasitaiko, kad paspaudus  šaltukui, užšąla  durų sandarinimo gumos. To išvengiant rekomenduojama jas nuolat nusausinti ar papurkšti specialiu skysčiu. Taip pat svarbu tinkamai pasirūpinti geru matomomu - sniegui valyti skirta šluostė, ledo gremžtukas ir gerai veikiantys valytuvai – neatsiejama šaltojo sezono trijulė. Šiuo periodu labai svarbi ir tinkamai veikianti langų šildymo sistema.

Saugumas kelyje – tai kompleksinių priemonių visuma. Tinkamos techninės būklės automobilis bei vairuotojo atidus vairavimas, atsižvelgiant į oro sąlygas, padeda sumažinti eismo įvykio riziką.

BTA informacija