Straipsnio nuotrauka 2016-10-17

Ruduo. Didmiesčiuose – spūstys

Įpusėjus rudeniui, didesnių miestų gyventojai vis dar bando apsiprasti su spūstimis keliuose. Pastebėta, jog dažniausiai spūstis sukelia smulkios avarijos ar ne vietoje palikti automobiliai (kad ir netikėtai sugedę).

„ERGO Insurance“ teigia, jog rudenį užregistruojama daugiau ir eismo įvykių. Vairuotojai suklysta nesilaikydami saugaus atstumo, persirikiuodami ar laviruodami tarp transporto priemonių automobilių stovėjimo aikštelėse.

Net ir maži nesklandumai kelyje, per keletą minučių gali virsti didele spūstimi, į kurią įtraukiami ir kiti eismo dalyviai.

Pasirinktas per didelis greitis, neatsargumas ir skubėjimas pajudant iš vietos – tokias pagrindines auto įvykių priežastis įvardija „ERGO Insurance“, pabrėždama, jog tinkama vairavimo kultūra ne tik palengvina “bendravimą” kelyje, bet ir padeda eismo saugumui.

Ypač dažnai gatvės “užsikemša” dėl to, jog vairuotojai į sankryžą įvažiuoja neįsitikinę, kad iki persijungiant žaliam šviesoforo signalui spės pasišalinti iš jos. Kelių eismo taisyklės numato: “Draudžiama įvažiuoti į važiuojamųjų dalių sankirtą, jeigu joje ar už jos yra kliūtis, kuri priverstų vairuotoją sustoti sankryžoje ir trukdyti kitų transporto priemonių eismui.” Deja, dažnai pamiršdami šį punktą, vairuotojai prailgina savo bei kitų kelionę miestų gatvėmis.

Spūstys gatvėse yra kompleksinė problema (šviesoforų sureguliavimas, įmonių ir įstaigų darbo laikas, aplinkkeliai ir t.t.), tačiau ir patys vairuotojai gana ženkliai palengvintų sau, laikydamiesi saugaus eismo taisyklių bei geros vairavimo praktikos.

Ergo Insurance informacija