Straipsnio nuotrauka 2016-05-12

Pusė nelaimingų nutikimų būstuose – dėl santechnikos ar šildymo sistemos gedimų

Dažniausiai pasitaikantys nelaimingi nutikimai namuose yra susiję su santechnikos bei šildymo sistemos gedimais. Taip teigia draudimo bendrovė BTA, analizuodama savo draudiminių įvykių būstuose statistiką. Būtent dėl santechnikos ar nekokybiškos šildymo sistemos trūkumų ir jau padarytų neigiamų padarinių turtui kreipiasi beveik 50 proc. gyventojų. Be to, bendrovė teigia, kad su šiais nelaimingais nutikimais susiję ir didžiausi patiriami klientų nuostoliai.

Santechnikos gedimų remontas tampa sudėtingesnis dėl gyventojų pamėgto paslėpto montavimo. Tokiu atveju nėra matomas sistemos pažeidimas ir tenka ardyti grindis ar sienas ieškant pažeidimo priežasčių. Pats pažeidimo remontas paprastai kainuoja kelis šimtus eurų, o  parengiamieji darbai ir buvusio gerbūvio atstatymas sudaro ženklią remonto išlaidų dalį.

Šildymo sistemos nuosavuose namuose pažeidimus dažniausiai įtakoja nekokybiškų statybinių produktų pasirinkimas, pigių izoliacinių medžiagų naudojimas, bandymai patiems namo šeimininkams susirinkti ir įsirengti šildymo katilą. Ypač skaudžių nelaimių gali sukelti saugaus atstumo nuo degų paviršių nesilaikymas.

BTA pataria fotografuoti ar kaip kitaip užfiksuoti vandentiekio, šildymo, elektros instaliacijos išdėstymą, kad ateityje, esant reikalui, būtų galima sparčiau likviduoti nelaimingo nutikimo padarinius. Tai gali padėti ženkliai sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų tvarkant nelaimės židinį.

Taip pat rekomenduojama įsiklausyti į savo srities specialistų rekomendacijas pasirenkant kokybiškas santechnikos ar šildymo sistemas ar jų dalis. Teigiama, kad vokiška, suomiška, austriška produkcija yra patikimesnė už pagamintą Kinijoje ar Turkijoje.

Dar viena svarbus žingsnis siekiant išvengti potencialių gedimų – tai meistro, įrengsiančio sistemas, pasirinkimas. Labai svarbu, kad jis būtų savo srities profesionalas.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt