Straipsnio nuotrauka 2021-12-27

Policija ir draudikai teigia: automobilių pavagiama perpus mažiau

Policijos duomenimis per pirmus dešimt 2021 metų mėnesių buvo pavogti 224 automobiliai, t.y. beveik perpus mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pasak draudimo bendrovės BTA, pandemija ženkliai pakeitė automobilių savininkų bei vagių įpročius. Pastebima, kad pastarieji vis dažniau taikosi į brangias automobilių detales.

Praėjusiais metais nuo sausio iki spalio Lietuvoje pavogta 417 automobilių. Tuo tarpu šiemet per pirmus dešimt mėnesių automobilių vagysčių sumažėjo 50 proc. Policijos atstovai įsitikinę, jog šiai tendencijai įtakos turėjo tiek karantinas, tiek ir sumažėjęs žmonių mobilumas.

Policijos komunikacijos vadovas Ramūnas Matonis teigia, kad automobilių vagysčių sumažėjimą lėmė tai, kad kad žmonės daugiau laiko leido namuose. Be to, suveikė ir savotiškas saugios kaimynystės principas. Aktyvių policijos pastangų dėka buvo išaiškintos grupuotės, užsiimančios automobilių ir jų detalių vagystėmis. Tobulėjanti automobilių sistemų įranga apsunkina pagrobtų mašinų realizaciją, todėl pastebima ilgametė automobilių vagysčių mažėjimo tendencija. 

Draudikai pastebi, kad nors kasmet automobilių pavagiama vis mažiau, tačiau atkreipia dėmesį, kad vagių taikiniu neretai tampa brangių automobilių detalės arba vertingų daiktų vagystės iš automobilių.

BTA ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelio nuomone, automobilių savininkai nuo vagių šiais metais nukentėjo dešimt kartų mažiau nei pernai. Jo teigimu automobilių vagysčių mažėja, tačiau šiek tiek padažnėjo grobimai iš automobilių. Pavogti vertingus daiktus iš transporto priemonės yra paprasčiau, o vogtų daiktų realizacija žymiai lengvesnė ir greitesnė. BTA ekspertas pataria automobiliuose net ir trumpam nepalikti vertingų daiktų. A.Žiukelis taip pat primena, kad kasko draudimas – geriausia išeitis norint išvengti nemalonių rūpesčių vagystės iš automobilio atveju.

BTA turima statistika atskleidžia, kad tarp vagių populiariausi BMW, MERCEDES BENZ, LEXUS, VOLVO, PORSCHE markės automobiliai. Akivaizdu, kad tokių automobilių detalės yra pelningas grobis, nes jos itin paklausios ir lengvai realizuojamos. Dažniausiai nukentėjusieji automobilių savininkai pasigenda apdailos detalių, žibintų, veidrodėlių, multimedijos įrangos bei oro pagalvių.

Parengta pagal AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje informaciją