Straipsnio nuotrauka 2014-01-16

Plikledis dvigubai padidina traumų ir ir eismo įvykių skaičių

Remiantis ne gyvybės draudimo bendrovės BTA trejų metų duomenimis, Lietuvoje spustelėjus pirmam šaltukui ir susidarius plikledžiui, eismo įvykių skaičius išauga 26 procentais, o traumų padaugėja ketvirtadaliu palyginus su dienomis, kai oro sąlygos būna palankios. Pavojingoms oro sąlygoms užsitęsus kiek ilgiau, traumų ir eismo įvykių padaugėja dvigubai.

„Ši žiema skiriasi nuo prieš tai buvusių. Šių metų gruodis ir sausis iki šiol buvo panašesni į rudens mėnesius. Ilgai laukta žiema tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems sukėlė daug nepatogumų. Nors daugelis vairuotojų važinėja pakeistomis žiemos sezono padangomis, tačiau yra labiau atsipalaidavę, manevruoja automobiliais taip, kaip tai įprato daryti šiltuoju laiku. Dėl šių priežasčių staiga susidarius plikledžiui, taip dramatiškai auga avaringumas. Apledėjus šaligatviams, pastebimai padaugėja ir pėsčiųjų traumų“,- teigia Karolina Karpova, ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė.

Pasak specialistės, daugiausiai traumų esant plikledžiui patiria pagyvenę žmonės ir vaikai. Vidutiniškai už patirtą traumą išmokama nuo 200 litų iki 2000 litų kompensacija. Dažniausiai patiriami riešo lūžiai – žmogus paslysta ir krisdamas instinktyviai tiesia ranką. Išauga kreipimųsi dėl raiščių patempimų, sumušimų, išnirimų, kaulų lūžių, smegenų sutrenkimų.

Kaip teigia K.Karpova, eismo įvykio padaromas nuostolis automobiliui siekia vidutiniškai 2000 litų. Įprastai, eismo įvykiai, užfiksuoti pirmojo šaltuko metu, būna nedideli, o žalos – gana smulkios. Dažniausiai automobiliams sugadinami bamperiai, žibintai ir kitos išorinės detalės. Vairuotojai nesilaiko saugaus atstumo, saugaus greičio, vairuodami manevruoja taip, kaip buvo įpratę šiltuoju metų laku.

Minėtomis oro sąlygomis padaugėja ir vilkikų patiriamų nuostolių. Dažniausi jie patiriami vilkikui nuvažiavus nuo kelio, apvirtus.

Šiuo metu veikia keturi BTA filialai, įsteigti Lietuvoje, Estijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bendrovės centrinėje būstinėje Latvijoje ir atstovybėse kitose šalyse dirba virš 1100 darbuotojų. BTA valdo platų klientų aptarnavimo tinklą Baltijos šalyse, kurį sudaro daugiau kaip 180 klientų aptarnavimo padalinių. Be to, BTA veikia ir kitose Europos Sąjungos šalyse – įkurtos bendrovės atstovybės Ispanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir Italijoje.

BTA informacija