Straipsnio nuotrauka 2019-07-15

Pigias keliones gali pabranginti netikėti sveikatos sutrikimai

Atostogos asocijuojasi su gerai leidžiamu laiku, gražiais vaizdais, geru oru ir... niekas net neabejoja – gera sveikata! Tačiau, jei svečioje šalyje netikėtai apsinuodysite, tai ne tik apkartins jūsų atostogas, bet ir gerokai atsilieps jūsų piniginei. Dėl netikėtų incidentų poilsiautojų užsienyje patiriama žala neretai pranoksta pačios kelionės kainą.

Didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, dažniausiai medicinos pagalbos užsienyje prireikia klientams, kurie užsienyje apsinuodija maistu, perkaista saulėje arba peršąla nuo kondicionierių. Fiksuojama, kad tokių įvykių pastaraisiais metais itin pagausėjo šalyse, labai pamėgtose lietuvių – Egipte ir Turkijoje. Draudikų duomenimis, per metus susirgimų ir kitų kelionės draudimo įvykių dažnis Turkijoje išaugo trečdaliu, o Egipte – net dvigubai.

„Keliaujant atostogų labai svarbu yra laikytis higienos ir saugoti vaikus. Persivalgymas, neįprastas mums maistas, kurio norisi ragauti, netinkama higiena yra pagrindinės atostogų susirgimų priežastys. Taip pat išvykus į saulėtas šalis neįvertinama perkaitimo saulėje, nudegimo grėsmė, poilsiautojus kamuoja peršalimas nuo kondicionierių“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Jis priduria, kad nors keliautojai iš Lietuvos Turkiją ir Egiptą vertina kaip pakankamai pigias šalis, tačiau kokybiškos medicinos paslaugos jose yra gana brangios. Pavyzdžiui, „Lietuvos draudimo“ duomenimis, vidutinė keliautojų patiriama žala Egipte siekia daugiau negu 330 eurų, Turkijoje – 600 eurų, poilsiautojų pamėgtoje Graikijoje – beveik 390 eurų. Tokiais atvejais kelionių draudimas tikrai išgelbės gerą atostogų nuotaiką.

Šalyse už Europos Sąjungos ribų, pavyzdžiui, Maroke, Egipte, Turkijoje, Tailande, Jordanijoje ir kitur, negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė, kuri suteikia nemokamą būtinąją medicinos pagalbą valstybinėse ligoninėse. O poilsiautojai turintys kelionių draudimą susižeidus ar susirgus medicinos pagalbos gali kreiptis ne tik į valstybines, bet ir privačias gydymo įstaigas užsienyje. Taigi, kelionių draudimas tokiu atveju – vienintelė išeitis nenorintiems rizikuoti savo pinigine susirgus.

Pasak A. Gimbicko, augantys kelionių draudimo skaičiai rodo, kad Lietuvos piliečiai į užsienį keliauja vis dažniau:  „Lietuvos draudimo“ duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį kelionių draudimo paklausa buvo 6 proc. didesnė, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, o palyginus dvejus pastaruosius metus, pernai apdraustų kelionių padaugėjo septintadaliu (14 proc.). Vidutinė kelionės trukmė yra aštuonios dienos.

Poilsiautojų patirtis rodo, kad keliones išlaidas netikėtai padidina ne tik įvairūs sveikatos sutrikimai, bet ir sugadintas ar dingęs bagažas, o kartais ir suvenyrų parduotuvėje netyčia sugadinta vaza. Priklausomai nuo įsigyto draudimo varianto, draudimo bendrovė atlygina medicinines ir nelaimingų atsitikimų išlaidas, taip pat žalas, susijusias su civilinės atsakomybės draudimu, bagažo sugadinimu ar praradimu.

Lietuvos draudimo informacija