Straipsnio nuotrauka 2015-06-08

Per pastarąjį dešimtmetį išpopuliarėjusi pakaitinio automobilio paslauga

Šį kartą kviečiame atkreipti dėmesį į draudimo bendrovės “If” atlikto tyrimo išvadą, jog kas trečias Lietuvos vairuotojas negali apsieiti be automobilio. Tai antras pagal būtinumą bei svarbą turtas po būsto. Įdomu tai, jog savanorišku automobilio draudimu, t.y. kasko, yra pasirūpinę tik maždaug 10 proc. Lietuvos vairuotojų. Pastarieji baiminasi dėl galimų nuostolių avarijos ar vagystės atveju. 90 proc. atvejų automobilių savininkai kreipiasi į draudikus dėl žalos atlyginimo avarijos metu ir tik 10 proc. – dėl vagystės.

 

Draudimo bendrovės šiandieną gali pasiūlyti pakaitinį automobilį tiems vairuotojams, kuriems svarbu, jog jų dienos ar savaitės planai nesutriktų dėl netikėtai atsitikusio įvykio – avarijos, nuleistos padangos, išdaužto stiklo ir pan.


Prieš maždaug dešimtmetį “Lietuvos draudimas”, remdamasis užsienio draudimo rinkos patirtimi bei įžvalgomis, buvo pirmasis Lietuvoje pasiūlęs pakaitinio automobilio draudimą. Šiandieną pakaitinio automobilio paslaugą siūlo visos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės: kai kurios - besidraudžiantiems kasko, kitos – ir privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Dažniausiai šia paslauga naudojamasi, kai automobilis remontuojamas po eismo įvykio. Remontas vidutiniškai trunka savaitę, o kompaktinės klasės automobilio nuoma šiam periodui kainuoja apie 300 eurų.


Šaltiniai:

Delfi.lt

Ratai.lt