Straipsnio nuotrauka 2013-11-26

Pavojingiausios Vilniaus sankryžos

Avarijos Vilniaus mieste sudaro apie 40 proc. visų draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ registruojamų privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo žalų. Žalas administruojantys draudimo bendrovės ekspertai įvardino, kuriose Vilniaus sankryžose vairuotojai turėtų būti itin atidūs – net trys iš penkių avaringiausių sankryžų yra žiedinės.

Pasak Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio, daugiausiai avarijų registruojama žiedinėse Gerosios vilties ir Olandų gatvių sankryžose, žiede prie buvusio Pedagoginio universiteto, taip pat Ozo ir Gelvonų gatvių sankryžoje prie prekybos centro „Akropolis“ bei Kalvarijų ir Ozo g. sankryžoje prie buvusios Kuro aparatūros gamyklos.

 

Žiedinėse sankryžose daugiausiai eismo įvykių įvyksta automobiliams įvažiuojant ir išvažiuojant iš jų. „Vairuotojai gana įpratę į žiedinės sankryžos antrą juostą važiuoti rikiuodamiesi iš pirmos eismo juostos, tuo tarpu išvažiuodami iš antros juostos kerta į pirmąją. Tokiu būdu neretai iš savo eismo juostos išstumiami pagal Kelių eismo taisykles važiuojantys vairuotojai. Reikėtų nepamiršti, kad paprastai pirma žiedo juosta skirta norintiems iškart žiede sukti į dešinę“, – teigia N. Giedraitis.

 

Ozo ir Gelvonų gatvių bei Kalvarijų bei Ozo g. sankryžose dažniausiai susiduriama, kuomet vairuotojai sukdami į kairę nepraleidžia pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio.

 

N. Giedraitis atkreipia dėmesį, jog avarijų vairuotojams išvengti nepavyksta dėl atidumo stokos, taip pat dėl Kelių eismo taisyklių primiršimo. „Dažniausiai sankryžose didelio greičio nespėjama pasiekti, todėl avarijų metu patiriama žala tik dėl turto – apgadinami automobilių buferiai, įlenkiamos įvairios kėbulo dalys, išdaužiami žibintai ir pan. Atrodytų žala nedidelė, tačiau remontas pareikalauja daug lėšų – šiemet avarijos metu vidutiniškai patiriama beveik 2,8 tūkst. litų žala – 9 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai“, – teigia N. Giedraitis.

ERGO Insurance informacija

Vilniaus sankryžos 01

Vilniaus sankryžos 02

Vilniaus sankryžos 03