Straipsnio nuotrauka 2015-12-11

Pavojingiausi keliuose – 19-26 metų jaunuoliai

"Lietuvos draudimas", remdamasis savo šių metų 26 tūkst.  autoįvykių statistika, teigia, jog dažniausiai į didžiausias avarijas patenka 19-26 metų jaunuoliai. Be to, šios amžiaus grupės vairuotojų padaryta žala yra maždaug 20 proc. didesnė už asmenis, vyresnius kaip 28-erių.

Bendrovės duomenimis, didžiausios žalos pridaro 19-mečiai. Kaip teigia draudimo bendrovės atstovas A. Juodeikis, tikėtina, jog jauni žmonės pamažu atsipalaiduoja, manydami, jog įgavo pakankamai vairavimo įgūdžių ir todėl dažnai neįvertina savo galimybių.

“Lietuvos draudimo“ pykčio keliuose valdymo konsultantė E.Masalskienė, taip pat dirbanti ir prichologe, jaunų vairuotojų polinkį rizikuoti kelyje grindžia asmenybės formavimosi procesu. Tokio amžiaus žmonės yra mažiau sąmoningi, linkę mažiau galvoti apie padarinius ir vadovaujasi įsitikinimu, jog jiems nieko nenutiks. Ji taip pat pažymi, jog vaikinai linkę vairuoti agresyviau.

Vidutinė žala tarp 19-26 metų vairuotojų yra apie 1 tūkst. eurų. Ir tik vairuotojų, sulaukusių maždaug 28-erių, padaryti nuostoliai autoįvykio metu ženkliai nukrenta - vidutiniškai jie siekia apie 600 eur.

Lietuvos draudimo informacija