Straipsnio nuotrauka 2019-03-07

Pavasaris jau čia, o su juo ir nauji iššūkiai kelyje

Artėjus pavasariui, draudimo bendrovės atkreipia dėmesį nepamiršti pagrindinių problemų su kuriomis susidursime artimiausiu metu – duobės, nematomas plikledis bei akinanti saulė. Draudimo bendrovių pastebėjimu, žiemos ir pavasario sandūroje dažniausiai eismo įvykių skaičius išauga, todėl derėtų įvertinti oro sąlygas, bet ir kelių būklę pasirodžius šiltesniems orams.

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, dėl aplaidumo ar per didelio pasitikėjimo savo jėgomis vairuotojai gali kaltinti tik save. Pavasario pradžioje oro temperatūra pakankamai dažnai svyruoja aplink nulį laipsnių, todėl neretai plikledis susiformuoja nepastebimai.

„Toks plonas ledo sluoksnis ypač pavojingas, nes dėl tamsios kelio dangos spalvos plika akimi praktiškai nematomas. Todėl, kai kelio danga šlapia ir temperatūra svyruoja apie nulį, vairuotojai privalo būti itin atidūs, rinktis saugų greitį nepamiršdami, kad kelio danga bet kuriuo metu gali tapti labai slidi. Taip pat vairuojant derėtų vengti staigių ir neapgalvotų judesių“, – sako Ergo draudimo bendrovės atstovas.

Remiantis Ergo draudimo bendrovės statistika, nemaža dalis pavasario metu fiksuojamų įvykių atsiranda ir dėl akinančios saulės šviesos. Nors mus ir džiugina pirmieji šilti saulės spinduliai, tačiau kaip pastebi R. Bieliauskas, po žiemos, kuomet vairuojama daugiausiai tamsiu paros metu, mūsų akys pasidarė jautresnės.
Kaip sako Ergo draudimo bendrovės ekspertas: „Štai tada kyla pavojus tiek išvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą, tiek nuvažiuoti nuo kelio, nepastebėti kitų transporto priemonių ar pėsčiųjų.“ Dėl šios priežasties, draudimo bendrovių specialistai pataria nepulti spausti akceleratoriaus pedalo vos tik oro sąlygos atrodo palankesnės. Rekomenduojama įvertinti riziką, kad tiesioginiai saulės spinduliai ar atspindžiai nuo kitų transporto priemonių po žiemos sezono gali labiau dirginti vairuotoją. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir apsaugos priemonių – akinių ar skydelio nuo saulės.

Be abejonės, be sudėtingų oro sąlygų derėtų nepamiršti ir dar vieno iššūkio, kuris atsiranda po šaltojo laikotarpio – tai po žiemos atsiveriančios duobės. Draudimo bendrovės duomenimis, per šiuos metus jau buvo užregistruotas ne vienas įvykis, kuomet buvo apgadintas automobilis dėl kelyje atsivėrusios duobės.

„Smūgis į duobę gali atsieiti ir keliasdešimt, ir kelis šimtus ar net tūkstančius eurų. Tai priklauso nuo to, ar buvo pažeista tik padanga, ar brangesnės automobilio dalys, pavyzdžiui, pakabos elementai.“ – pastebi R. Bieliauskas. Žinoma, draudimo bendrovės specialistas atkreipia dėmesį, jog už kelio būklę yra atsakingas jo savininkas. Todėl tinkamai nepasirūpinus atsivėrusia duobe ar neįspėjus vairuotojo apie tokią situaciją, nukentėjęs vairuotojas gali tikėtis kompensacijos už patirtus nuostolius. Vis dėlto, pastebėjus kelyje atsivėrusią duobę rekomenduojame būti pilietiškais ir informuoti atitinkamus asmenis apie susiklosčiusią situaciją – kelių policijos pareigūnus ar kelio savininką.

ERGO informacija