Straipsnio nuotrauka 2024-04-17

Pavasario iššūkiai kelyje: 5 pagrindiniai pavojai vairuotojams

Pavasaris automobilių vairuotojams neša tiek malonumų, tiek iššūkių. Šiltėjant orams ir ilgėjant dienoms, keliai tampa pilnesni įvairiausių transporto priemonių ir pėsčiųjų, o tai kelia papildomus pavojus. Draudimo bendrovės ekspertas išskiria penkis pagrindinius pavasario iššūkius, su kuriais susiduria vairuotojai, ir dalijasi patarimais, kaip šiuos pavojus įveikti.

Plikledis tebėra grėsmė

Nors žiema pasitraukia, pavasario pradžioje oro temperatūra vis dar gali nukristi žemiau nulio, ypač naktį ir ankstyvą rytą, sukuriant pavojingas plikledžio sąlygas. „Svarbu stebėti termometro rodmenis ir būti pasiruošus staigiems oro sąlygų pokyčiams. Vairuojant reikėtų vengti staigių manevrų ir laikytis saugaus greičio. Jeigu įmanoma, prieš pradedant vairuoti patartina pasitikrinti kelio būklę, švelniai stabdant, kad įsitikintumėte, ar nėra plikledžio“, – rekomenduoja Rimvydas Pocius, ERGO Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas.

Duobės – pavasario maras

Žiemos ir pavasario sandūroje, dėl temperatūrų svyravimų ir vandens poveikio, gatvėse dažnai atsiranda duobės. Įvažiavimas į didesnę duobę gali sukelti rimtą automobilio pakabos ar ratų žalą. „Vairuotojai turėtų būti itin dėmesingi ir vengti bet kokio nežinomo kelių ruožo. Pastebėjus duobę, svarbu apie tai informuoti kitus eismo dalyvius ir pranešti atsakingoms institucijoms“, – pažymi Pocius.

Saulė – ir draugas, ir priešas

Nors saulė gali atrodyti kaip malonus pavasario atributas, ji taip pat kelia pavojų vairuotojams, ypač rytais ir vakarais, kai ji žema ir gali apakinti. „Reikėtų naudoti saulės skydelius ir akinius nuo saulės, taip pat svarbu reguliariai valyti automobilio langus, kad sumažintumėte saulės atspindžių poveikį. Atsiminkite, kad šviesos sąlygos greitai keičiasi, todėl būkite budrūs visą laiką“, – teigia draudimo atstovas.

Padaugėja eismo dalyvių

Šiltėjant orams, keliai tampa gyvesni: grįžta motociklininkai, dviratininkai, paspirtukų mėgėjai ir daugiau pėsčiųjų. „Vairuotojams reikėtų būti ypač atidiems prie sankryžų, kiemų, stovėjimo aikštelių ir pėsčiųjų perėjų. Taip pat reikėtų vengti staigių durų atidarymų, kad nesukeltumėte pavojaus arti važiuojantiems dviratininkams ar paspirtukų vairuotojams“, – pabrėžia Pocius.

Gyvūnų migracija

Pavasaris taip pat žymi laukinės faunos aktyvumo pradžią, ypač brastos ir miškų apylinkėse. „Vairuotojai turėtų būti ypač atidūs kertant gyvūnų migracijos zonas. Ženklai, perspėjantys apie galimą gyvūnų buvimą, turėtų būti rimtai vertinami, ypač rytą ir vakarą, kai gyvūnai yra aktyviausi“, – rekomenduoja draudimo ekspertas.

Šie pavasario iššūkiai reikalauja nuolatinio dėmesio ir atidumo iš vairuotojų. Laikydamiesi šių patarimų ir būdami pasirengę netikėtoms situacijoms, vairuotojai gali ženkliai sumažinti eismo įvykių tikimybę ir užtikrinti saugumą tiek sau, tiek kitiems eismo dalyviams.

Parengta pagal ERGO Insurance SE Lietuvos filialo informaciją