Straipsnio nuotrauka 2024-03-12

Pavasario automobilio plovimas: ką reikia žinoti išvalant žiemos nešvarumus

Sulaukus pirmųjų pavasario saulės spindulių, vairuotojai skuba atsikratyti žiemos palikto purvo sluoksnio nuo savo automobilių. Plovimo įstaigose formuojasi ilgos eilės, tačiau džiaugsmas dėl švaraus automobilio neretai būna trumpalaikis. Ankstyvo pavasario metu fiksuojamas žalų, pastebėtų išvažiavus iš automobilių plovyklų, skaičiaus padidėjimas iki 30 proc. Tačiau dažnai paaiškėja, kad smulkūs automobilio pažeidimai buvo anksčiau, tik buvo nežymūs dėl nešvarumų.

„If“ draudimo atstovė Guoda Jasaitė informuoja, kad pavasarį būdingas žalų pikas siejamas su įvairiais kėbulo, stiklo ar kitų automobilio detalių apgadinimais. Nors kaltė dažnai verčiama ant plovyklų, svarbu žinoti, kad ne visada jie yra atsakingi už patirtą žalą.

1 scenarijus. Pažeidimai plovykloje

Guoda Jasaitė atkreipia dėmesį į tai, kad automobilio plovimas gali atskleisti plovyklose atsirandančius gedimus, pvz., į šepečius įsipainiojusias žarnas ar kitus incidentus, kurie gali nubraižyti automobilį. „Už žalą, padarytą plovykloje dėl įrangos gedimo ar aplaidumo, paprastai atsako pats plovyklos savininkas, ypač jei plovykla turi civilinės atsakomybės draudimą“, – pabrėžia ji. Vairuotojams svarbu užfiksuoti įvykio aplinkybes ir, esant nesutarimui, kreiptis dėl žalos atlyginimo.

2 scenarijus. Paslėpti defektai

„If“ ekspertė pabrėžia, kad dažnai automobilio pažeidimai, kaltinami plovyklai, iš tikrųjų yra ankstesnių įvykių pasekmė. „Purvas ir nešvarumai gali laikinai paslėpti smulkius įbrėžimus ar pažeidimus, kurie atsiskleidžia tik po kruopštaus plovimo“, – aiškina Jasaitė. Tokiu atveju, žalos atlyginimas gali būti kompensuojamas per kasko draudimą, jei vairuotojas yra apsidraudęs nuo tokio pobūdžio žalų.

Rekomendacijos vairuotojams

Norint išvengti galimų nesusipratimų, „If“ atstovė pataria vairuotojams atidžiai apžiūrėti savo automobilį prieš ir po plovimo. „Fotografuokite savo automobilį prieš eidami į plovyklą, tai suteiks aiškius įrodymus, jei kilus ginčui reikės įrodyti žalos atsiradimo laiką“, – rekomenduoja Jasaitė. Be to, reguliarus automobilio valymas ne tik pailgina jo eksploatacijos laiką, bet ir padeda išlaikyti transporto priemonės estetiką bei vertę.

Parengta pagal If P&C Insurance AS filialo informaciją