Straipsnio nuotrauka 2016-01-14

Patarimai kasantiems sniegą

Apsirenkite teisingai

Nors garaže voliojasi sena vatinė striukė ir vilnonis megztinis, rekomenduojame iš spintos išsitraukti apatinius rūbus, kuriuos naudojate slidinėdami, žvejodami ir turistaudami. Kokybiški apatiniai rūbai neleis perkaisti ir sušlapti nuo prakaito. Todėl ir peršalimo grėsmė bus mažesnė.

Apšilkite

Daugelio mūsų darbas sėdimas, todėl raumenys turi apšilti prieš didesnį krūvį. Nukasti sniegą aplink savo namą – darbas, reikalaujantis fizinių pastangų ir apkraunantis rankų, kojų bei nugaros raumenis. Net jei atrodys, kad kaimynai, žiūrėdami pro langus juokiasi, nesidrovėdami šiek tiek pasilankstykite, pašokinėkite vietoje ir pamojuokite rankomis. O tik tada į rankas imkite kastuvą.

Stumkite, o ne kelkite

Valydami sniegą, labiau stenkitės kastuvų jį stumti palei grindinį, o ne pasėmus kelti kaip šaukštą su barščiais. Stūmimas reikalauja mažiau pastangų, todėl ne taip greitai pavargsite.

Teisingai pasirinkite kastuvą

Tiesi kastuvo rankena – ne geriausias pasirinkimas. Dairydamiesi kastuvo parduotuvėje rinkitės lenktą rankeną ir čia pat, prie lentynų, pabandykite kastuvu pakelti menamą svorį. Labai greit išaiškės, kuri rankena ergonomiška ir mažiau vargins Jūsų nugarą.

Atrodytų, kad sniego kastuvas yra toks paprastas įrankis, kad jį išsirinkti parduotuvėje labai paprasta. Dažniausiai prieinama išvados: „Kiek čia to sniego bus, imsiu pigiausią“. O pigiausias kastuvas dažniausiai būna arba greit lūžtantis, arba sunkiausias. Todėl rinkdamiesi sniego kastuvą būtinai įvertinkite ne tik jo tvirtumą, tačiau ir svorį. Net 100 g skirtumas yra daug – juk gali tekti kastuvu mostelti ir tūkstantį kartų per šią žiemą. 1000 x 100 g = 100 kg bereikalingo svorio, nebent norite auginti raumenis ;)

Darykite pauzes

Niekas medalio už greit nukastą sniegą neduos. O pasitempti nugarą ar sušalti perkaitus tikrai galite. Todėl sniegą kaskite su poilsio pertraukėlėmis.

Geriau dažniau

Teiginys “nuvalysiu sniegą, kai nustos snigti” teisingas tik mūsų kelininkų lūpose. Jei turite laisvą minutėlę, galite pradėti kasti sniegą net sningant – mažiau mostų kastuvu reiks padaryti vėliau, nustojus snigti.

Šviežias sniegas – lengvesnis kasimas

Jei lauke neigiama temperatūra, stenkitės sniegą nukasti vos jam iškritus. Tuomet jis dar purus ir prireiks gerokai mažiau pastangų, nei sniegui susispaudus ar sudrėkus atšilimo metu.