Straipsnio nuotrauka 2024-01-29

Patarimai kaip pasirinkti draudimą vykstant atostogų į šiltus kraštus

Kelionė į saulėtas ir karštas šalis, tokias kaip Tailandas, Indonezija ar Tenerifė, dažnai būna puikus būdas pabėgti nuo žvarbios ir tamsios lietuviškos žiemos. Tačiau netikėti įvykiai svajonių atostogas gali paversti įtempta patirtimi. Tokiais atvejais kelionių draudimas tampa neįkainojamas. Todėl dalinamės trumpomis įžvalgomis su konkrečiais pavyzdžiais, kokį draudimą pasirinkti ir kokiais atvejais jis pasitarnauja labiausiai.

Sąskaitas už gydymą palikite draudimui

Medicininių išlaidų draudimas – tai bazinis kelionės draudimas. Įsivaizduokite, kad mėgaujatės ramiu žygiu ir vešliais Tailando kraštovaizdžiais, kai staiga paslystate ir pasitempiate čiurną. Arba nusprendėte paragauti neįprastų vietos virtuvės patiekalų ir apsinuodijote maistu. Neturėdami kelionių draudimo susiduriate ne tik su iššūkiu rasti patikimą medicinos įstaigą užsienio šalyje, bet ir su galima didele medicininių išlaidų našta.
Jei turite medicininių išlaidų draudimą, visais šiais atvejais būtų suteikta būtinoji medicininė pagalba be papildomos įtampos dėl finansų ir kompensuojami vaistai, skirti gydymui.

Nemokėkite už neįvykusią kelionę

Suplanavote ilgai lauktą kelionę į Balį, bet netikėta situacija šeimoje priverčia ją atšaukti. Neturėdami kelionės nutraukimo draudimo rizikuojate prarasti visus pinigus, kuriuos investavote į skrydžius ir apgyvendinimą. Kelionių draudimas gali kompensuoti negrąžinamas išlaidas, taip apsaugodamas investicijas nuo nenumatytų aplinkybių.

Stichinės nelaimės, pavyzdžiui, atogrąžų audros, taip pat gali sujaukti jūsų planus. Jei taifūnas kelia grėsmę jūsų kelionės tikslui Tailande, kelionių draudimas gali padengti kelionės vėlavimo, atšaukimo ar skubios evakuacijos išlaidas, užtikrinant jūsų pačių ir jūsų finansų saugumą.

Apibenrinant - šis draudimas atlygins patirtus nuostolius neišvykus į suplanuotą kelionę, nutraukus kelionę anksčiau laiko, pavėlavus išvykti į kelionę ar pavėlavus persėsti į kitą kelionės biliete nurodytą viešojo transporto priemonę tarpiniame kelionės punkte.

Neleiskite pamestam lagaminui sugadinti atostogų

Sėkmingai atskridę į Tenerifę sužinote, kad dingo jūsų bagažas. Likote be būtiniausių daiktų svečioje šalyje. Nė nereikia sakyti, kad tai ne tik sugandintų atostogų pradžią, bet ir sukeltų milžiniško streso.

Bagažo draudimas gali suteikti kompensaciją už būtinų daiktų įsigijimą (pvz., higienos priemonių, vietos oro sąlygoms tinkamų rūbų, būtinų vaiko daiktų) ir palengvinti nepatogumus dėl dingusio ar vėluojančio bagažo. O jei jūsų daiktai neatsirastų ar būtų smarkiai apgadinti – pagal pasirinktą sumos dydį būtų kompensuojami nuostoliai.

Kai „atsiprašau“ nebeužtenka, padės draudimas

Atostogų metu mėgaudamiesi vandens sportu Indonezijoje netyčia užkliudėte kitą asmenį, kuris dėl to patyrė traumą. Tokie incidentai gali sukelti ne tik abipusį stresą, bet ir pareikalauti didelių išlaidų žalai nukentėjusiajam atlyginti (po tokių susidūrimų paprastai nukenčia tiek asmens sveikata, tiek jo brangi įranga). Kelionių draudimas su civilinės atsakomybės rizika apsaugo jus nuo finansinių padarinių dėl kitiems padarytos netyčinės žalos.

Civilinės atsakomybės draudimas padės ir tuo atveju, jei žalos kitiems pridarytų jūsų mažametis vaikas: pavyzdžiui, važiuodamas paspirtuku atsitrenktų į svetimą ar nuomojamą automobilį ar netyčia kamuoliu išdaužtų vitrinos langą.

Svarbu – jei atostogų metu planuojate aktyviai sportuoti, pirkdami draudimą tai nurodykite.

Geriausias sąlygas ir kainas jau suradome už jus

Norint sutaupyti ir rasti geriausią pasiūlymą verta pasidomėti skirtingų draudimo bendrovių sąlygomis ir kainomis, jas palyginti, nes neretai labai panašių pasiūlymų kainos ženkliai skiriasi arba už labai panašią kainą galite gauti gerokai palankesnes sąlygas.

Tai padaryti vos per kelias minutes galite mūsų svetainės draudimas.lt skiltyje „Kelionių draudimas“, kur skirtingų draudimo bendrovių pasiūlymai su kainomis surinkti vienoje vietoje. Jums belieka pasirinkti, kas labiausiai atitinka jūsų poreikius, ir nusipirkti.

Galvodami apie savo poreikius, įsivertinkite rizikas, nuo kurių tikrai reiktų apsidrausti, o nuo kurių – nebūtina.  Pvz., jei vykstate į savaitgalio kelionę su viena kuprine, veikiausiai bagažo draudimo jums neprireiks, o jeigu planuojate labai aktyvias atostogas – nelaimingų atsitikimų rizika susižeidus gali ypač praversti.