Straipsnio nuotrauka 2016-01-11

Paspaudė šaltis ir automobilis nebeužsiveda. Ką daryti?

Atėjus dideliems šalčiams daugeliui tenka susidurti su problemomis užkuriant savo automobilį. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokių priemonių tikslinga imtis artėjant šalčiams ir kaip elgtis, jei, visgi, automobilis neužsiveda.

Paspaudus šaltukui, pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į tinkamos alyvos pasirinkimą. Ji turėtų turėti sumažintą klampumo indeksą. Geriausia naudoti alyvą, kurios žymėjimas prasideda „0“. Pavyzdžiui, sintetinė alyva 0W40 ar 0W50.

Iki pirmųjų šalčių rekomenduojama pasikeisti stabdžių kaladėles, net jei jos nėra susidėvėję. Juk pagrindinė slydimo priežastis – skirtingi ratų stabdymo momentai, kuriuos padeda sureguliuoti būtent stabdžių kaladėlės. Taip pat derėtų dėmesį atkreipti į stabdžių cilindrą. Jei ant jo pasirodė stabdžių skysčio pėdsakų – būtina techninė apžiūra.
Prieš užkuriant automobilio variklį per pačius šalčius, rekomenduojama iš pradžių “pamirksėti” ilgosiomis šviesomis ar keletui akimirkų įjungti ką nors iš elektros sistemos prietaisų (radiją, vėdinimą ir pan.), kad būtų “pažadintas” akumuliatorius. Bandymų užkurti variklį skaičius – neturi įtakos automobilio “užvedimui”. Tačiau svarbu atminti, jog pasukus raktelį, laukti, kol mašina užsives, reikėtų iki 10-ies sekundžių. Priešingu atveju akumuliatorius gali tiesiog perkaisti. Beje, automobilinių prekių parduotuvėse parduodami įvairūs priedai, padedantys šaltais rytais paspartinti automobilio užvedimą.

Pasitaiko, jog speiguotais rytais sunku patekti į automobilio saloną, - mat užšąla spyna ar durelės. Kad taip nenutiktų, naudojami įvairūs purškikliai, padedantys “neutralizuoti” drėgmę. Pavyzdžiui, apsaugant spyneles nuo drėgmės, populiariausias aerozolinis preparatas yra WD 40. O siekiant išvengti durelių gumų užšalimo, galima pasinaudoti ir šiuo patarimu: likus keliolikai minučių iki automobilio sustojimo, įšjungti šildymo sistemą bei praverti langą. O sustojus minutei ar dviem palikti atviras dureles. Tokiu būdu iš mašinos salono bus pašalinta drėgmė ar bent jau didesnioji jos dalis. Ir tikimybė, kad užšals automobilio durelės bus stipriai sumažinta.
Jeigu automobilis prastovėjo keletą itin šaltų parų neužvestas – tikėtis, kad jį užkursite tempdami vilktimi – beviltiška. Ypač, jei automobilyje įrengta automatinė pavarų dėžė.

Taip pat rekomenduotina automobilio neplauti speiguotu oru. O jeigu to išvengti neįmanoma, derėtų bent jau nusausinti durų gumas bei karštu oru prapūsti spyneles, kad išgaruotų drėgmė.

Dar labai svarbu, kad žiemos periodu kuro  bakas būtų kuo dažniau pilnas. Kuo daugiau bake oro, tuo jame daugiau vandens garų. Per šalčius pastarieji kristalizuojasi, nusėda dugne ir tokiu būdu neigiamai įtakoja visą kuro cirkuliacijos sistemą.