Straipsnio nuotrauka 2016-05-04

Padidėjus teroristinių išpuolių tikimybei, rekomenduojama būti budresniems

Remiantis statistikos duomenimis, kasmet aplankyti užsieno šalių išvyksta apie 900 tūkst. Lietuvos gyventojų. Keliaujantiems po Europos Sąjungos šalis pastaraisiais metais tenka įvertinti riziką, susijusią su teroristiniu išpuoliu. Ir, nors pastarojo tikimybė labai maža, visgi, siekiant išvengti skaudžios nelaimės, keliautojams tenka būti budresniems. Bendrovės BTA asmens draudimo produktų vadovas R.Grizickas pataria į ką derėtų atkreipti dėmesį ir kam būti pasiruošus, vykstant į svečią šalį.

• Turkiją ir Egiptą rekomenduojama kurį laiką aplenkti ir verčiau rinkti Kanarų salas ar Portugaliją. Nakvynei geriau rinktis vietą ne kurorto centre, o miesto pakrašty. Viešbutis nakvynei tinkamiausias tas, kuris nuolat saugomas. BTA atstovas teigia, jog patikimi ir svetainės „AirBnB.com“ (čia nakvynės paslaugas teikia fiziniai asmenys visame pasaulyje) siūlomi variantai.
• Rekomenduojama apsišarvuoti kantrybe, kurios prireiks oro uoste. Mat sustiprinus apsaugą, gali tekti užtrukti ilgiau negu anksčiau.
• Verčiau rinktis pramogų laiką ne pačiu piko metu: taip ir naudojimasis viešuoju transportu patogesnis, ir masinio susibūrimo vietose (muziejuose, teatruose, parkuose ir t.t.)  mažiau žmonių, o tai mažina teroristinio išpuolio riziką.
• Patariama sus savimi turėti asmens dokumentą, mat policijos pareigūnai, kilus įtarimams, gali paprašyti įrodyti savo tapatybę.
• Taip pat rekomenduojama išlikti budriems ir vengti įtartinai besielgiančių bei atrodančių asmenų.

Visais atvejais, vykstant į užsienį, rekomenduojama savo kelionę užregistruoti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracija.

Nelaimės atveju, čia pateikti asmens duomenys bei kontaktai labai palengvina susisiekimą bei pagalbos suteikimą.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt