Straipsnio nuotrauka 2016-12-13

Padažnėjo atvejų, kai susiduria daugiau kaip 3 automobiliai

Draudimo bendrovė “If” praneša, jog analizuodama autoįvykių duomenis, pastebi pastarųjų mėnesių tendenciją – padaugėjo autoįvykių, kuriuose susiduria daugiau kaip trys automobiliai. Tai ypač pastebima didmiesčiuose rytinio piko metu. Nepakankamas budrumas ir atsargumas bei saugaus atstumo nesilaikymas pastaruoju metu vis dažniau rytinį pasivažinėjimą paverčia ilga ir nuostolinga kelione į darbą.

Draudimo bendrovė primena “dviejų sekundžių taisyklę”. Ji kalba apie tai, kad atstumas iki priekyje esančio automobilio turėtų būti ne trumpesnis kaip 2 sekundės. Tyrimais nustatyta, kad būtent tiek laiko prireikia vairuotojui, kad jis galėtų atlikti manevrą ar veiksmą. Kitais žodžiais tariant, pamačius priekyje stabdomą automobilį, tikėtina, būtent tų dviejų sekundžių ir pakaktų, kad būtų išvengta susidūrimo. Kaip nustatyti šį atstumą? Patariama išsirinkti bei įsidėmėti priešais esantį atskaitos tašką (kelio ženklą, stendą, pakelės stulpą), užfiksuoti laiką, kada prieš Jus esantis automobilis šį tašką pravažiuos ir paskaičiuoti per kiek laiko važiuodami iš paskos įveikiate šį atstumą Jūs.

Didžiausias eismo įvykis “If” duomenimis buvo užfiksuotas šį rudenį, kuomet autoįvykyje dalyvavo 4 transporto priemonės, o nuostoliai siekė apie 12 tūkst. eurų.

If informacija