Straipsnio nuotrauka 2019-01-10

Oranžinis šuniukas Dakare. Trečia diena.

Ką bendro turi San Chuan de Markona, Arekipa ir Mokegva? Tai – Peru miestai, kuriuose šiomis dienomis vyksta Dakaro ralis. Kartu su Agrorodeo Dakar komanda keliauja ir oranžinis draudimas.lt šuniukas. Šįkart jis – bivake, greta mechanikų plaunamo komandos automobilio.

Nors Dakaras vyksta dykumose ir ne visada civilizacija yra arti, švara čia būtina. Ne tik asmeninė higiena, bet ir automobilinė – jie po kiekvienos dienos etapo yra plaunami, nes kelių šimtų kilometrų trasoje įvairiose ertmėse susikaupęs purvas ilgainiui gali prikrėsti daug blogybių. Vėliau sportiniam automobiliui atliekami priežiūros darbai – pakeičiamos susidėvėjusios ar sugedusios detalės ir kitą dieną jis vėl švarus išvažiuoja į naują išbandymą.

Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui kol kas sekasi gerai: po trijų etapų (iš dešimties) jie užima 17 vietą. Bet šiandien prasidės maratonas maratone: sportininkams reikės ne tik vairuoti, naviguoti, bet ir remontuoti. Po finišo ketvirtadienį lenktynininkai patys, be mechanikų ar kitų komandos narių pagalbos, turės patikrinti automobilio techninę būklę ir jį paruošti penktadienio startui. Šie du etapai vadinami maratonu.