Straipsnio nuotrauka 2019-01-13

Oranžinis šuniukas Dakare. Poilsio diena.

Dakaro ralyje šeštadienis – poilsio diena. Ilsisi ir kartu su Agrorodeo Dakar komanda keliaujantis oranžinis draudimas.lt šuniukas: tai diena, kuomet jam nereikia keliauti šimtų kilometrų iš vieno bivako į kitą.

Tačiau mechanikams šeštadienis toli gražu neprimena laisvadienio. Jiems tai – darbo diena ir proga turint daugiau laiko paruošti automobilius kitai Dakaro ralio pusei, mat vadinamoji poilsio diena numatyta įveikus lygiai pusę maratono – penkis greičio ruožus iš dešimties.

Pailsėjusiems sportininkams ir atnaujintiems jų automobiliams organizatoriai parengė didžiausią ligšiolinį išbandymą – per vieną dieną jiems reikės įveikti net 838 kilometrus, iš kurių 336 – greičio ruožas.

Įsivaizduokite, kad ankstų rytą, net neprašvitus, pajudate iš Talino ir važiuojate asfaltuotu keliu iki Ukmergės – apie 500 km. O tada nuvažiuojate nuo kelio ir Nidą pasiekiate bekele – miškais, laukais ir kopomis.

Maždaug toks bus Dakaro ralio sportininkų sekmadienis, kurį dar paįvairins išdžiūvusios upių vagos, ypač tankus ir smulkus feš feš smėlis bei po juo pasislėpę aštrūs akmenys. Ne be reikalo šis maratonas vadinamas sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis.