Straipsnio nuotrauka 2019-01-12

Oranžinis šuniukas Dakare. Penkta diena.

Na ir dienelė Dakaro ralyje! Sportininkai sako – pati sunkiausia. Šeštadienis – poilsio diena, tad organizatoriai prieš ją nepagailėjo išbandymų. Su Agrorodeo Dakar keliaujantis oranžinis draudimas.lt iš arti mato visus išbandymus, su kuriais sunkiausiose pasaulio lenktynėse susiduria sportininkai.

Vienas didžiausių išbandymų – feš feš dulkės. Tai nėra paprastas smėlis, nors iš toli atrodo panašiai. Feš Feš struktūra – tarsi miltai: tai labai smulkios, lengvos ir ilgai ore išsilaikančios dulkės. Automobiliu važiuoti feš feš padengta danga labai sudėtinga: jeigu važiuoji per lėtai, dulkės atsiduria priekyje ir nematai kelio. Jeigu sustoji – dažniausiai įklimpsti ir tenka keliolika minučių pasikapstyti. O pasivažinėjus feš fešu, automobilio salonas būna pilnas dulkių. Sportininkų akys, nosis, ausys, plaukai – taip pat.

Su feš feš Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui kapstytis sekėsi visai neblogai – preliminariais duomenimis, jie įpusėjus Dakaro raliui patenka į greičiausiųjų dvidešimtuką. Tikslių rezultatų dar nėra, nes penktojo etapo pabaiga dėl didelio rūko kalnuose buvo nutraukta, tad teisėjų laukia ilga naktis skaičiuojant kiekvieno ekipažo pasiekimus.