Straipsnio nuotrauka 2019-01-11

Oranžinis šuniukas Dakare. Ketvirta diena.

Dakaro ralio maratone prasidėjo maratonas! Ką tai reiškia? Dieną be techninės pagalbos – sportininkai po ketvirtojo etapo paėmė į rankas įrankių komplektus ir patys remontavo automobilius, keitė susidėvėjusias dalis bei ruošė savo techniką penktajam etapui. Taip išsaugoma senojo Dakaro ralio dvasia, kuomet daug lenktynininkų atvykdavo be palaikymo komandų ir visą dieną atvažiavę dykumoje, naktį praleisdavo tvarkydami automobilius.

Oranžinis draudimas.lt šuniukas keliauja kartu su Agrorodeo Dakar komanda, kuri po ketvirto Dakaro ralio etapo užima 16-ą vietą. Komandos vairuotojas Vaidotas Žala pasakojo, kad šis etapas buvo sudėtingas – suprasdami, kad laukia maratonas be mechanikų pagalbos, jie automobilį saugojo, tačiau vis tiek pramušė du ratus.

Dakaro ralio dalyviai dvi dienas praleis Arekipos ir Taknos miestų apylinkėse. Šiuose smėlynuose – daugybė išskirtinių feš feš vadinamų dulkių. Jos kaip miltai: iš toli paviršius atrodo tolygus, tačiau padėjęs koją susmengi žemyn kelis centimetrus. Jeigu automobilis važiuodamas sustoja ant tokios dangos, jo ekipažo nariams nelieka nieko kito kaip lipti lauk ir pasidarbuoti kastuvais.

Dakaro ralyje reikia mokėti ne tik vairuoti, gerai orientuotis, bet ir kasti, keisti ratus bei atlikti bazinius automobilio remonto darbus. Čia susirenka tikri žmonės–orkestrai.