Straipsnio nuotrauka 2020-06-30

Nuo liepos 1 dienos žalią kortelę galima spausdinti ant balto popieriaus

Nuo 2018 m. metų liepos 1 dienos su savimi nebūtina vežiotis privalomojo draudimo dokumentų: visa reikalinga informacija pareigūnams pasiekiama automatiniu būdu, o vairuotojams nebereikia sukti galvos, kur nusimetė sutartys, polisai ar Žaliosios kortelės. Tai tapo taip įprasta, jog neretai, keliaujant į užsienį, jie paprasčiausiai pasimiršta. Žinoma, draudimo dokumentus galima bet kada atsispausdinti, bet didžiausia problema kildavo prireikus Žaliosios kortelės – jas išduodavo tik draudimo bendrovės ant išskirtinio žalsvos spalvos blanko.

Praėjus lygiai dvejiems metams, šios problemos nelieka: nuo liepos 1 dienos draudimo įmonių išduodamos Žaliosios korteles galės būti atspausdintos ant balto popieriaus lapo. Kitaip tariant, Žalioji kortelė (angl. Green Card) netenka savo išskirtinės blanko spalvos, tačiau jos formatas nesikeičia ir yra pritaikomas patogesniam spausdinimui. Taigi, sudarius privalomojo draudimo sutartį arba pametus draudimo dokumentus, nebereikės gaišti brangaus laiko ir vykti į draudimo bendrovę jų atsiimti – galima patiems be vargo juos atsispausdinti.

Kartu atkreipiame dėmesį, kad užsienio valstybėse Žalioji kortelė tikrinantiems pareigūnams turi būti pateikiama ne elektronine, bet popierine forma. Juodai balta Žalioji kortelė turi būti atspausdinta ant švaraus balto popieriaus lapo, tekstas privalo būti aiškiai įskaitomas, be dryžių ir neišteptas spausdintuvo rašalu. Kita dokumento pusė turi būti švari, tad Žalioji kortelė, atspausdinta ant švarios nebereikalingo lapo pusės, netinka – toks draudimo dokumentas gali būti pripažintas negaliojančiu.

Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro informacija