Straipsnio nuotrauka 2016-09-28

Nežymūs automobilio kėbulo pažeidimai – palikti ar remontuoti?

Dažnai nesusimąstome, kaip transporto priemonės reguliari priežiūra gali įtakoti jos vertę ateityje. Kitais žodžiais tariant, ar pagalvojame apie tai, jog menkas automobilio gedimas, kėbulo įlenkimas, salono susidėvėjimas per tam tikrą laiką gali virsti dideliais nuostoliais ir sumažinti automobilio pardavimo kainą? Raimondas Bieliauskas, bendrovės „ERGO Insurance“ Transporto žalų administravimo skyriaus vadovas, teigia, jog būtent smulkūs apgadinimai lemia galimybę ateityje automobilį parduoti didesne kaina.

„ERGO Insurance“ kalbintas „LDH Auto“ atstovas R.Šimonis teigia, kad paprastai nežymūs kėbulo įlenkimai bei nubrozdinimai atsiranda nepakankamai saugiai parkuojantis, atidarant duris, kai gretimais pastatytas kitas automobilis. Pasitaiko ir apgadinimų dėl krušos ar nuo medžių nukritusių obuolių, kriaušių, kaštonų.
Taupydami vairuotojai vis dar dažnai svarsto, nežymius sugadinimus, tokius kaip įbrėžimai, menki stiklo įskilimai, nubrozdinimai ir pan., kurie iš esmės naudojimuisi transporto priemone įtakos neturi, palikti taip, kaip yra, taisyti patiems ar ieškoti pigias paslaugas teikiančių meistrų.

Nesiimant jokių veiksmų, gali prasidėti detalių rūdijimas, pažeidimas gali plėstis taip pakenkdamas automobilio ne tik estetiniam vaizdui, bet ir saugumui.

Bandymai remontuoti smulkius pažeidimus patiems, ypač neįgudusiems “pasidaryk pats” mėgėjams, gali baigtis dar didesniais pažeidimais. Dėl tinkamų įrankių bei įgūdžių stokos.

O nebrangias autoserviso paslaugas teikiantys meistrai paprastai negarantuoja aukštos kokybės paslaugų.

Kaip bežiūrėsi, nė vienas šių sprendimų nėra tinkamas. Rekomenduojama net ir nežymius pažeidimus ilgai nelaukus tvarkyti, kad ateityje būtų išvengta didesnių nuostolių. „ERGO Insurance“ esant tam tikroms aplinkybėms (jos įvardintos draudimo taisyklėse) mažų pažeidimų remontui gali netaikyti franšizės, kai automobilis draustas Kasko draudimu.

ERGO Insurance informacija