Straipsnio nuotrauka 2014-01-16

Nelaimingų atsitikimų draudimas lietuviams suteikia daugiausiai saugumo

Didžiausią saugumo jausmą gyventojams teikia draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, atskleidė ne gyvybės draudimo bendrovės BTA ir „Spinter tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. Šią draudimo rūšį labiausiai apsaugančia pavadino trečdalis respondentų. Antroje vietoje pagal saugumo jausmą – sveikatos draudimas. Turto draudimą labiausiai apsaugančiu laiko penktadalis apklaustųjų, ketvirtoje vietoje – KASKO draudimas.

„Draudimo srityje šiuo metu pastebima nemažai teigiamų tendencijų. Padidėjo konkrečių transporto priemonių ir turto draudimo produktų paklausa. Pastebima tendencija, kad juridiniai asmenys atnaujina automobilių parkus. Taip pat gyventojai ir juridiniais asmenys vis dažniau susimąsto apie savo nekilnojamojo turto likimą. Lietuvos turto draudimo rinka ateityje tik augs. Tai lemia mažesnė, lyginant su Vakarų Europos valstybėmis, šios draudimo rūšies skvarba mūsų šalyje bei kylanti gyventojų ir įmonių turimo turto vertė. Esminės įtakos turto draudimo rūšies augimui turės tai, kad kiekvienais metais fiksuojama vis daugiau gamtinių nelaimių, susijusių su klimato kaita. Lietuvos gyventojai tai mato, todėl suvokia, kad savo turtą būtina kuo labiau apsaugoti“,- teigia ne gyvybės draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeuš Podvorski.

Nelaimingų atsitikimų draudimas saugumo jausmą kelia jauniems ir vidutinio amžiaus (26-45 metų) tyrimo dalyviams, kurie yra įsikūrę mažesniuose miesteliuose, rajonų centruose bei kaimo vietovėse. Sveikatos draudimas ypač svarbus pasirodė 36 metų ir vyresniems didmiesčių gyventojams. Turto draudimą apsaugančiu laiko moterys, aukščiausią išsimokslinimą turintys asmenys, tuo tarpu kasko draudimą ypač vertina jaunesni, 18-25 metų respondentai.

Galvodami apie savo saugumą, gyventojai taip pat įvardijo kelionių draudimą. Kaip rodo apklausa, rinkdami labiausiai apsaugantį draudimą, kelionių draudimą paminėjo 3 proc. apklaustųjų, šalia nelaimingų atsitikimų, sveikatos, turto, KASKO draudimo rūšių. Pasak T. Podvorski, kelionių draudimą saugumo garantu laiko ypač dažnai keliaujantys asmenys. Bendrovės vadovas pastebi, kad kiekvienais metais vis daugiau keliautojų renkasi šį draudimą. BTA duomenimis, vidutinė kelionių draudimo išmoka dėl nelaimingų atsitikimų siekia 2000 litų.

Šiuo metu veikia keturi BTA filialai, įsteigti Lietuvoje, Estijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bendrovės centrinėje būstinėje Latvijoje ir atstovybėse kitose šalyse dirba virš 1100 darbuotojų. BTA valdo platų klientų aptarnavimo tinklą Baltijos šalyse, kurį sudaro daugiau kaip 180 klientų aptarnavimo padalinių. Be to, BTA veikia ir kitose Europos Sąjungos šalyse – įkurtos bendrovės atstovybės Ispanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir Italijoje.

BTA informacija